Daryl Mitchell

Daryl Mitchell

Celé jméno: Daryl Mitchell
Místo narození: Bronx, New York City, New York, USA
Známé projekty: Veronica's Clo­set, Ed, NCIS: New Orleans

Datum narození: 16.7.1965 (58 let)

Daryl Mitchell je americký herec, který se narodil roku 1965 v New Yorku. Jeho otec byl řidičem autobusu, zatímco jeho matka pracovala jako sekretářka. Narodil se sice v Bronxu, ale vyrůstal ve Wyandanchu. Původně se věnoval kariéře hip hopu, ale na konci osmdesátých let se začal zajímat o hereckou kariéru.

Kariéru si rozjel celkem povedeně, pravidelně se objevoval ve filmech a seriálech, ve kterých měl větší i menší role, nicméně ty větší převažovaly. Mohli jsme ho proto vidět ve filmech Seržant Bilko, Galaxy Quest, Deset důvodů, proč tě nenávidím a Šťastná čísla.

V letech 1992–1993 se objevil v seriálu Here and Now, kde si zahrál postavu jménem T. Poté se pravidelně objevoval v seriálu The John Larroquette Show, kde v letech 1993–1996 ztvárnil Dextera Walkera. Následně získal roli v seriálu Veronica's Clo­set, kde v letech 1997–2000 působil jako Leo Michaels.

Roku 2001 však nastal nečekaný zvrat v jeho kariéře i životě. V listopadu jel na motorce v Jižní Karolíně, kde měl nehodu. Herec tvrdí, že v noci projížděl lokací, kterou moc neznal. Po odbočení narazil na silnici, na které se nacházel štěrk. V tu chvíli ho přestala motorka poslouchat a herec havaroval. Mitchell se probral o pět dní později v nemocnici a toto bylo to poslední, co si pamatoval.

Havárie zanechala velké následky, herec je totiž paralyzován od pasu dolů. Rodina a přátelé ho ihned začali podporovat v jeho kariéře a tvrdili, ať se jí i nadále věnuje. Dokonce ho podpořili i známí herci jako Denzel Washington a Chris Tucker.

Mitchell všechny nakonec poslechl a pokračoval ve své kariéře. Rozhodně udělal dobře, protože je i nyní obsazován do velkých rolí. Po nehodě si zahrál například ve filmech Spojenec a Playback. Jeho první rolí po havárii byla však postava Eliho Gogginse, kterého si v letech 2002–2004 zahrál v seriálu Ed.

Dále jsme ho mohli vidět v seriálech The Game, Brothers či Fear the Walking Dead. Velkou roli získal roku 2014 v seriálu NCIS: New Orleans, kde pravidelně hraje Pattona Plamea.

Od roku 1998 je jeho manželkou Carol Mitchell, se kterou má celkem čtyři děti. Sám herec má celkem dvanáct sourozenců, přičemž je z nich druhý nejstarší.

Foto CC BY 2.0 Greg Hernandez, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead Wendell 2018 2022 4
NCIS: New Orleans Patton Plame 2014 2021 7

Filtr seriálů