David Boreanaz

David Boreanaz

Celé jméno: David Boreanaz
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Známé projekty: Buffy the Vampire Slayer, Angel, Seal Team

Datum narození: 16.5.1969 (54 let)

David Boreanaz je americký herec, který se narodil v městě Buffalo úspěšnému páru. Jeho otec předpovídal počasí na stanici WPVI-TV a jeho matka pracovala u cestovní agentury. Má dvě starší sestry. Boreanaz se musel v dětství stěhovat kvůli svého otce, který lapal po lukrativních nabídkách. Na střední škole Malvern Preparatory School hrál za fotbalový tým, ale posléze přešel na divadlo a umění.

Hraní jej lákalo od dětství, a proto úspěšně vystudoval vysokou školu Ithaca College v New Yorku. V televizi debutoval na přelomu dvacátého prvního století, kdy vystupoval v seriálu Married with Children, kde si zahrál přítele Kelly. Později azčal dsotávat nabídka na další drobné epizodní role.

Velký zlom v jeho kariéře nastal v roce 1997, kdy získal hlavní roli v seriálu Buffy the Vampire Slayer, kde ztvárnil upíra Angela. Herec byl tak oblíbeným, že místo pokračování v seriálu po třetí sérii odešel a získal vlastní spin-off, který se jmenoval podle jeho upíří postavy. Seriál Angel se vysílal od roku 1999 do roku 2004.

Po skončení působení ve fantaskním světě přešel do vážnějšího prostředí, do kriminálního seriálu Bones, kde si střihl hlavní postavu speciálního agenta FBI Seeleyho Boothe. V současné době vede elitní vojenský tým na stanici CBS v seriálu SEAL Team jakožto poddůstojník Jason Hayes.

Foto CC BY 2.0 Genevieve, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
SEAL Team Jason Hayes 2017 2023 6
Bones Seeley Booth 2005 2017 12

Filtr seriálů