David Burtka

David Burtka

Celé jméno: David Michael Burtka
Místo narození: Dearborn, Michigan, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother

Datum narození: 29.5.1975 (49 let)

David Burtka se narodil Danielovi a Deborah Burtkovým, a to roku 1975 v Dearbornu. Díky rodičům má polské předky. Vyrůstal v Cantonu a studoval na Salem High School. Herectví se vyučil na University of Michigan, přičemž následně si ho ještě zdokonalil na herecké škole William Esper Studio.

Hereckou kariéru odstartoval roku 1999, přičemž na svém kontě nemá nijak velké množství rolí. Po několika epizodních rolích v různých seriálech se trochu výrazněji objevil v seriálu How I Met Your Mother, kde se v letech 2006–2014 objevil jako Scooter.

Jeho herecká kariéra je spojená především s jeho manželem Neilem Patrickem Harrisem, mnohem známějším a úspěšnějším hercem, protože ztvárňoval menší roličky v seriálech, kde se objevil i on. Kromě How I Met Your Mother měl tedy i menší role v Neil's Puppet Dreams, American Horror Story či A Series of Unfortunate Events.

Od roku 2009 se považuje jen za příležitostného herce, protože se v tom roce rozhodl stát kuchařem. Poté, co vystudoval Le Crodon Bleu College, založil v Los Angeles cateringovou společnost.

S výše zmíněným Neilem Patrickem Harrisem začal chodit už roku 2004, přičemž nikdo o tom nevěděl až do doby, kdy se Burtka objevil v seriálu How I Met Your Mother. Tehdy to bylo nejenom potvrzeno, ale zároveň Neil Patrick Harris oznámil světu, že je gay.

Roku 2010 se z Burtky stal otec, protože se s Harrisem začali starat o narozená dvojčata Gideona Scotta a Harper Grace. Následující rok Burtka a Harris oznámili, že se budou brát. K jejich sňatku došlo o tři roky později.

Foto CC BY 2.0 JJ Duncan, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Scooter 2006 2014 7

Filtr seriálů