David Koechner

David Koechner

Celé jméno: David Michael Koechner
Místo narození: Tipton, Missouri, USA
Známé projekty: Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, The Office, Bless This Mess

Datum narození: 24.8.1962 (61 let)

David Koechner je známý americký herec a komik, který se narodil roku 1962 v Tiptonu. Je synem Cecila Stephena a Margaret Ann Koechnerových, kteří kromě něj vychovávala i jeho dva bratry (Mark a Joe) a tři sestry (Mary-Rose, Cecilia a Joan). Jeho rodina je katolického vyznání, přičemž jeho předci pochází z Německa, Anglie a Irska.

Během studií na Benedictine College a University of Missouri se věnoval politologii, nicméně brzy poté se přestěhoval do Chicaga, kde chtěl rozjet kariéru improvizovaného komika. V této branži se mu dařilo, přičemž se po studiu na ImprovOlympic přidal ke improvizovanému divadlu The Second City.

Televizní a filmovou kariéru odstartoval roku 1995, přičemž převážně se věnuje komediálnímu žánru. Často se pohybuje kolem stejné party herců, mezi které patří například Will Ferrell či Steve Carell.

Na začátku své kariéry získával jen menší role, výrazněji se dokázal prosadit až po roce 2000. Z jeho prvních větších rolí zmiňme postavy z komedií Šílenci na prknech, Zamilovaná do vraha, Šílený rande, Tvoje, moje a naše, Hele kámo, kdo tu vaří?, Děkujeme, že kouříte, Bacha na balóny, Poloprofesionál, Dostaňte agenta Smarta, Můj milý, můj drahý a Kšeftaři.

Mezi jeho nejznámější postavy patří Champ Kind, kterého si roku 2004 zahrál v komedii Zprávař: Příběh Rona Burgundyho. Tuto postavu si následně zopakoval v pokračování Zprávař 2 – Legenda pokračuje, které mělo premiéru roku 2013.

Dále ho ještě můžeme znát z hororů Nezvratný osud 5, Piraňa 3DD a Krampus: Táhni k čertu či komedií Small Apartments, Pár nenormálních aktivit a Skautův průvodce zombie apokalypsou. Filmy však nejsou to jediné, čemu se věnuje pravidelně.

Na svém kontě má několik zajímavých seriálových rolí, které rozhodně stojí za zmínku. V letech 2002–2003 jsme ho mohli vidět jako Carla v seriálu Still Standing. Poté se roku 2007 objevil v seriálu The Naked Trucker and T-Bones Show, kde si zahrál samotného T-Bonese.

Poměrně výraznou vedlejší roli sehrál v letech 2005–2013 v seriálu The Office, kde se objevil jako Todd Packer. Znát ho můžeme také jako Joeyho Krenshawa v seriálu Monk, strýčka Earla v seriálu Hannah Montana a Gradyho Funka v seriálu Hank. Často se také objevoval v pořadu Saturday Night Live.

Další výrazné vedlejší role měl v seriálech Full Circle, Twin Peaks a Drunk History. V letech 2015–2018 se pravidelně věnoval seriálu Another Period, kde se objevoval jako komodor Bellacourt. Dále působil v seriálu Superior Donuts, ve kterém si v letech 2017–2018 zahrál Carla Tushinského. Roku 2015 se zároveň poprvé objevil v seriálu The Goldbergs, kde působí jako Bill Lewis. Zmínit musíme i jeho působení v seriálu Bless This Mess, kde od roku 2019 hraje Beaua Bowmana.

Od roku 2008 se zároveň věnuje dabování animovaných postav. Jeho první větší animovanou rolí byla postava Dicka Reynoldse, kterého už od onoho roku 2008 dabuje v seriálu American Dad! Dále jsme ho mohli slyšet v seriálech Regular Show, All Hail King Julien, F is for Family a The Epic Tales of Captain Underpants.

David Koechner aktuálně bydlí v Los Angeles se svou ženou Leigh Koechner, se kterou má pět dětí. Jsou spolu už od roku 1998. Jména své manželky a všech svých dětí si herec nechal vytetovat na svou pravou ruku. Je velkým fanouškem amerického fotbalu, konkrétně fandí Kansas City Chiefs.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Dick Reynolds 2005 2023 19

Filtr seriálů