David McCallum

David McCallum

Celé jméno: David Keith McCallum
Místo narození: Glasgow, Scotland, UK
Známé projekty: NCIS

Datum narození: 19.9.1933Datum úmrtí: 25.9.2023 (90 let)

David McCallum se narodil 19. září 1933 ve Skotsku a je hercem a muzikantem. Jeho matka byla violoncellistkou a otec významným dirigentem. V roce 1943 se přestěhovali do Londýna, kde jeho otec vedl londýnský filharmonický orchestr.
V roce 1961 přiletěl do Spojených států, aby zde hrál roli Judase Iscariota ve filmu George Stevense The Greatest Story Ever Told.

Od té doby ztvárnil celou řadu filmových, televizních a divadelních postav na obou stranách Atlantiku. K nejznámějším patří postava ruského agenta Illya Kuryakina v The Man from U.N.C.L.E.. Z televizních seriálů vzpomeňme The Outer Limits, VR5, Motherlove, Law and Order, Sex and the City a mnoho dalších.

Hrál ve filmech The The Great Escape, A Night to Remember, Billy Budd, Freud, Hear My Song, Hell Drivers a další. Nahrál více než třicet her na zvukový pásek a v poslední době propůjčil svůj hlas pro seriál „Taboo“ od National Geographis. Žije na Manhattanu se svou ženou Katherine. David má pět dětí. Z prvního manželství dva syny Paula, Jasona a dcera Valentinu. Ze současného manželství má syna Petera a dceru Sophii.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Ducky Mallard 2003 2023 20

Filtr seriálů