David S. Lee

David S. Lee

Celé jméno: David S. Lee
Místo narození: Johannesburg, Jihoafrická republika
Známé projekty: The Nine Lives of Chloe King, Nikita, The Librarians

Rok narození: 1971 (53 let)

Herec David S. Lee se narodil roku 1971 v Jihoafrické republice, kde také vyrůstal i studoval. Zde projevil zájem o herectví, kterému se věnoval v divadelních hrách a seriálech. Roku 1995 dodělal dramatický kurz v Drama Studio London, kde byl dokonce za své role nominován na výkon roku. Jeho matkou je Moonyeenn Lee.

Kariéru odstartoval už roku 1992, kdy získával menší televizní roličky. Původně vystupoval pouze ve Velké Británii, ale později se přestěhoval do USA, kde získával další role. Nutno dodat, že se jedná o poměrně neznámého herce, který se v seriálech ani filmech nedokázal moc prosadit.

První větší roli se mu podařilo získat v minisérii The Nine Lives of Chloe King, kde si roku 2011 zahrál Whitleyho Rezzu. Dále se v letech 2012–2013 objevil v seriálu Nikita jako Phillip Jones. Tato role je jeho zatím největší a nejznámější.

Po krátkém působení v seriálu Baby Daddy se objevil v seriálu The Librarians, kde si roku 2015 zahrál Jamese Moriartyho. Poté se objevil i v mýdlové opeře General Hospital nebo komiksovém filmu Black Panther.

Foto: ABC Family


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians James Moriarty 2015 2015 1
NCIS: Los Angeles Pavel Volkoff 2015 2019 3

Filtr seriálů