Deanna Dunagan

Deanna Dunagan

Celé jméno: Deanna Dunagan
Místo narození: Monahans, Texas, USA
Známé projekty: Unforgettable, The Visit, The Exorcist

Datum narození: 25.5.1940 (84 let)

Deanna Dunagan je herečka sídlící v Chicagu. I když je filmová i televizní herečka, nejvíce je známá z divadla. Narodila se v roce 1940 v texaském Monahans jako nejstarší z pěti dětí. Titul získala na Texaské univerzitě v oboru hudby. Vzala si za muže svoji středoškolskou lásku a dala mu syna; ale manželství po pár letech skončilo. Po rozvodu jí rodiče rozhodli zaplatit studia na Trinity University a u Dallaského divadelního centra. Když psala svoji diplomovou práci, žila v Mexiku. Zasnoubila se s matadorem, ale nikdy se nevzali, a ona se rozhodla věnovat herectví ve Spojených státech.

Svoji hereckou kariéru započala túrováním po malých večerních divadlech a později začala hrát i v národních divadlech jako byly např. Asolo Repertory Theatre ve floridské Sarasotě či Actors Theatre v Louisville. V roce 1979 měla svůj debut na Broadwayi ve hře Man od George Bernarda Shawa. To jí získalo smlouvu u Mezinárodního kreativního vedení. V roce 1981 měla svůj první národní tour s Children of a Lesser God. Během té doby poprvé navštívila Chicago a zamilovala si ho. Po skončení cestování se do Chicaga přestěhovala a od té doby tam žije.

Pracovala také na filmech jako jsou The Visit, The Naked Face, Running Scared, Men Don't Leave a Losing Isaiah. Objevila se také v televizních seriálech. Měla malou opakující roli v Prison Break a poté větší v Unforgettable, The Exorcist a Chicago Med.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med paní Charlesová 2019 2019 2

Filtr seriálů