Derek Jacobi

Derek Jacobi

Celé jméno: Sir Derek George Jacobi
Místo narození: Leytonstone, Essex, Anglie
Známé projekty: Gladiátor, Godsford Park, Dead Again

Datum narození: 22.10.1938 (85 let)

Jacobi se narodil 22. října 1938 v Leytonstone jako syn Daisy Gertrude, sekretářky, která pracovala v obchodě se soukenictvím a Alfreda George Jacobiho, který provozoval cukrárnu a byl trafikant v Chingfordu. Studoval na Leyton County High School, nyní známé jako Leyton Sixth Form College a stal se nedílnou součástí dramatického klubu The Players of Leyton. V 18 letech získal stipendium na University of Cambridge, kde studoval historii a získal titul. Mezi další členy univerzity v té době patřili Ian McKellen a Trevor Nunn. Během studií v Cambridge hrál Jacobi mnoho rolí včetně Hamleta. V důsledkuúspěchu jeho představení Edwarda II v Cambridge byl Jacobi ihned po promoci v roce 1960 pozván, aby se stal členem Birmingham Repertory Theatre.

V roce 1980 se Jacobi ujal hlavní role Hamleta na BBC, debutoval na Broadwayi s hrou Sebevražda a vstoupil do Royal Shakespeare Company (RSC). V letech 1982 až 1985 hrál čtyři role současně včetně role Benedicka v Shakespearově hře Mnoho povyku pro nic, za kterou získal cenu Tony.

V roce 2003 se podílel na Scream of the Shalka, podcastu založeném na sci-fi seriálu Doctor Who. Propůjčil hlas Doktorově nemesis Vládcovi po boku Richarda E. Granta jako Doktora. Jacobi na to později navázal vystoupením v seriálu Doctor Who v epizodě Utopia, kde se objevuje se jako laskavý profesor Yan, který se na konci epizody ukáže, že je ve skutečnosti Vládcem. Jacobi pro Doctor Who Confidential přiznal, že vždy chtěl být součástí pořadu.

V březnu 2006, čtyři měsíce poté, co byla ve Spojeném království zavedena registrovaná partnerství se Jacobi oženil s divadelním režisérem Richardem Cliffordem, jeho partnerem, kterému tehdy bylo 27 let.

Foto: BBC One


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Crown Edward, vévoda z Windsoru (1964 - 1977) 2019 2019 1
Doctor Who Šestý Vládce 2007 2007 1

Filtr seriálů