Diana Rigg

Diana Rigg

Celé jméno: Dame Enid Diana Elizabeth Rigg
Místo narození: Doncaster, Yorkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: The Avengers, Diana, Game of Thrones

Datum narození: 20.7.1938 (79 let)

Rozená Angličanka, herečka Diana Rigg, se narodila roku 1938. Jejími rodiči jsou Louis Rigg a Beryl Hilda Rigg. Do svých osmi let žila v Indii a to kvůli otcově práci. Chodila na školu Moravia School ve Fulnecku. Herectví se vyučila na Royal Academy of Dramatic Art.

Její první velkou rolí byla postava Emmy Peel, kterou si v letech 1965 – 1968 zahrála v seriálu The Avengers. V letech 1973 – 1974 se objevila jako Diana Smythe v seriálu Diana. Její zatím poslední velkou rolí je postava Olenny Tyrell, kterou hraje od roku 2013 v seriálu Game of Thrones.


Co se týče jejích filmových rolí, tak si viditelně zahrála ve snímcích jako V tajné službě Jejího veličenstva, Nemocnice, Zlo pod sluncem, Svědek pro obžalobu, Hazard srdcí a Komparz.

V letech 1973 – 1976 byla vdaná za Menachema Gueffena. V letech 1982 – 1990 byla vdaná za Archieho Stirlinga, se kterým má dceru Rachael.

Foto: HBO


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.