Dolly Wells

Dolly Wells

Celé jméno: Dorothy Perpetua Wells
Místo narození: Merton, London, England, UK
Známé projekty: Pride and Prejudice and Zombies, Doll & Em, Bridget Jones's Diary

Datum narození: 5.12.1971 (52 let)

Wellsová se narodila jako Dorothy Gatacre v londýnském Mertonu jako poslední ze šesti dětí. Je dcerou zesnulého komediálního herce Johna Wellse a Teresy Chancellor, dcery sira Christophera Chancellora, který byl v letech 1944–59 generálním ředitelem agentury Reuters. Wellsová vyrůstala v domnění, že její otec je nevlastní, a až v osmnácti letech zjistila, že je jejím biologickým otcem. Později si změnila jméno z Gatacre – první manžel její matky byl Edward Gatacre – na Wells. Její sestřenicí je herečka Anna Chancellor.

Vzdělávala se v katolické klášterní škole poté, co neuspěla u přijímacích zkoušek na školu svatého Pavla. Zatímco se snažila vybudovat si hereckou kariéru, pracovala jako novinářka v deníku Evening Standard a jako recenzentka knih.

V roce 2000 se provdala za fotografa Mischu Richtera. Mají spolu dceru Elsie (nar. 2002) a syna Ezru (nar. 2005). Oba se spolu s matkou objevili v Doll & Em.

Spolu s Emily Mortimerovou napsala scénář a hrála v seriálu Doll & Em a v roce 2019 napsala a režírovala komediální drama Good Posture. Její další televizní práce zahrnuje role v projektech Star Stories, Some Girls, Noel Fielding's Luxury Comedy, Blunt Talk, Dracula, The Outlaws a Inside Man.

//Foto: Instagram Dolly Wells


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Inside Man Janice Fife 2022 2022 1

Filtr seriálů