Don Harvey

Don Harvey

Celé jméno: Donald Patrick Harvey II
Místo narození: St. Clair Shores, Michigan, USA
Známé projekty: The Deuce, The Truth About the Harry Quebert Affair

Datum narození: 31.5.1960 (64 let)

Don Harvey je americký herec, který se narodil v St. Clair Shores, kde také vyrůstal. Pochází ze skutečně velké rodiny, protože má pět starších sourozenců a dva mladší. Vzdělával se na Lake Shore High School, kde se věnoval herectví, přičemž ještě před vystudováním získal několik rolí.

Po střední škole začal studovat na University of Michigan, kde se zaměřoval na ekonomii a anglický jazyk. Kromě toho se tu věnoval i klasickému baletu. Jakmile dodělal tuto školu, tak zamířil na Yale School of Drama, kterou dokončil roku 1985.

Když měl studium za sebou, tak se přestěhoval do New Yorku, kde se ucházel o kariéru herce. Dnes se pravidelně věnuje filmům, seriálům i divadelním hrám, přičemž se i nadále zdržuje především v New Yorku. Svou první roli získal roku 1985.

I když se herectví věnuje i nadále, tak na svém kontě nemá příliš velké množství velkých rolí. Výrazněji se objevil například ve filmech Creepshow – Plíživý děs, Smrtonosná past 2, Hudson Hawk, Oběti války, Švéd, Holy Ghost People, 96 hodin: Zúčtování a In the Absence of Good Men.

Na svém kontě má i několik větších seriálových rolí, které však získal především po roce 2015. Zahrál si například v seriálech General Hospital, The Last Tycoon, Chambers a Better Call Saul. V letech 2017–2019 se věnoval postavě policisty Dannyho Flanagana, kterého ztvárnil v seriálu The Deuce.

Jeho zřejmě největším projektem se stala minisérie The Truth About the Harry Quebert Affair, kde se roku 2018 objevil jako Bobbo Quinn. Kromě toho se kolem roku 2000 se poměrně hojně věnoval dabování, jeho hlas jsme mohli zaslechnout například v seriálech Superman, The Legend of Calamity Jane a Batman Beyond.

Jeho manželkou je Dyanne Court, se kterou má dceru Ashley. Jako malý se věnoval hraní na hudební nástroje, konkrétně umí hrát na bubny a kytaru. Kromě toho je součástí hudební skupiny The Don, ve které působí jako zpěvák.

Foto CC BY 2.0 Rob DiCaterino, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Deuce Danny Flanagan 2017 2019 3

Filtr seriálů