Don Lake

Don Lake

Celé jméno: Donald Lake
Místo narození: Toronto, Ontario, Kanada
Známé projekty: The Bonnie Hunt Show, NCIS, Space Force

Datum narození: 26.11.1956 (67 let)

Donald Lake je herec, filmový a televizní scenárista a producent. V roce 1956 se narodil v kanadském Torontu. Do Los Angeles přijel studoval na kalifornském Institutu umění. Po vystudování se vrátil zpět do Torontu a přidal se k divadelní společnosti Second City Touring Company, kde byl povýšen mezi hlavní představitele.

Během té doby měl hlavní role v dvou seriálech, Showtime: Bizarre a Super Dave, které běžely devět let. Poté se vrátil do Los Angeles a získal hlavní roli v Bill & Ted’s Excellent Adventures, The Building a The Bonnie Hunt Show.

Hrál i ve filmech, např. v Terminator 2: Judgment Day, Hot Shots!, RocketMan, Wagons East a Super Mario Bros. Objevil se a podílel se na scénáři k filmu Return to Me with Bonnie Hunt. Poté dva roky byl spolutvůrcem a výkonným producentem Life With Bonnie a také měl hlavní roli v Watching Ellie with Julia Louis-Dreyfus.

Jeho improvizační schopnosti také využil v šesti filmech Christophera Guesta, včetně Waiting for Guffman, Best in Show, A Mighty Wind a Almost Heroes. Namluvil Stu Hobbse v animovaném filmu Zootropolis. V dramatických seriálech se moc neobjevil, největší roli zatím měl v seriálu NCIS. V roce 2019 získal roli Brada Gregoryho v chystaném komediálním seriálu streamovací služby Netflix, Space Force.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Phillip Brooks 2018 2020 3

Filtr seriálů