Dondré T. Whitfield

Dondré T. Whitfield

Celé jméno: Dondré Terrell Whitfield
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: All My Children, Queen Sugar

Datum narození: 27.5.1969 (54 let)

Dondré T. Whitfield je americký herec, který se narodil roku 1969 v New Yorku. Jedná se především o televizního herce, protože nejčastěji vystupuje v seriálech. Původně se soustředil na dráhu sportu, konkrétně se mu dařilo v basketbalu, ale nakonec se zaměřil na herectví, které vystudoval v New Yorku.

Svou první roli získal roku 1985, kdy se objevil jako Robert Foreman v seriálu Cosby Show. Na tuto roli navázal postavou Jesseho Lawrence, kterého si v letech 1989–1990 zahrál v seriálu Another World. Po této roli se věnoval další mýdlové opeře, protože byl obsazen do seriálu All My Children, kde si v téměř 250 dílech zahrál Terence Frye.

Následovaly další velké role v seriálech The Crew, Living in Captivity, Between Brothers, Secret Agent Man, Girlfriends a Hidden Hills. Ve všech těchto seriálech si zahrál podstatné vedlejší postavy, které se zdržely ve více jak desíti dílech.

V letech 2005–2010 měl poměrně chudé období, protože získával především epizodní role. Roku 2012 se však objevil v seriálu Make It or Break It, kde si zahrál kouče McIntirea. Následně se objevil v seriálu Mistresses, přičemž od roku 2016 se věnuje seriálu Queen Sugar, kde se pravidelně objevuje jako Remy Newell.

Od roku 2002 je jeho manželkou herečka Salli Richardson-Whitfield, se kterou má dceru a syna. Pár se spolu často potkává v různých projektech, příkladem budiž seriál Eureka, kde si v jedné epizodě zahráli sourozence.

Whitfield žije se svou rodinou v Los Angeles. Ve svém volném čase se věnuje golfu a motorkám.

Foto CC BY 2.0 eternalcon­ceptspr, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Make It or Break It kouč McIntire 2012 2012 1
Eureka Marcus Blake 2012 2012 1

Filtr seriálů