Drea de Matteo

Drea de Matteo

Celé jméno: Andrea Donna de Matteo
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: The Sopranos, Joey, Sons of Anarchy, Shades of Blue

Datum narození: 19.1.1972 (52 let)

Drea de Matteo je americká herečka, která se narodila roku 1972 v New Yorku. Už podle jejího jména lze poznat, že má italské předky. Je dcerou dramatičky Donny de Matteo a výrobce nábytku Alberta de Mattea, který byl vlastníkem a ředitelem společností Avery Boardman a Carlyle.

Narodila se a vyrůstala v New Yorku, kde chodila na Loyola School. Poté začala studovat New York University s cílem stát se režisérkou, ale nakonec se z ní stala herečka. Kariéru odstartovala roku 1996.

Často bývá obsazována do drsných a drzých ženských rolí, které jsou původem z Itálie. Tyto rysy totiž vystihují samotnou herečku. Svůj herecký um dokázala odhalit už na začátku své kariéry, když byla roku 1999 obsazena do jedné z hlavních rolí seriálu The Sopranos. Hrála tu Adrianu, která v seriálu vydržela až do roku 2006.

Během působení v seriálu The Sopranos se objevila i ve filmech Divoká krev a Přepadení 13. okrsku. Podařilo se jí také získat jednu z hlavních rolí v seriálu Joey, kde v letech 2004–2006 vystupovala jako Gina Tribbiani.

Tyto dvě velké seriálové role předurčily její další působení v televizi. Mimo to se ještě objevila například ve filmech Broken English, New Yorku, miluji Tě!, Padělatelé, Vystrašený šepot, Temné kouty, Sex, Death and Bowling a The Other.

Roku 2008 získala další velkou roli, tentokrát v seriálu Sons of Anarchy, kde se v letech 2008–2014 objevovala jako Wendy Case. Během toho si v letech 2009–2010 zahrála v seriálu Desperate Housewives jako Angie Bolen. Po několika epizodních rolích se od roku 2016 začala objevovat v seriálu Shades of Blue, kde hraje Tess Nazario.

Za svou roli v seriálu The Sopranos se jí podařilo roku 2004 získat prestižní cenu Emmy. Roku 2001 začala chodit s hudebníkem Shooterem Jenningsem, který ji roku 2009 požádal o ruku. Herečka sice řekla ano, nicméně se nikdy nevzali. Navíc se roku 2013 rozešli. Podařilo se jim však zplodit dceru Alabamu Gypsyrose Jennings a syna Waylona Alberta Jenningse. Nyní chodí s kytaristou Michaelem Devinem, kterému roku 2015 taktéž řekla ano na jeho nabídku sňatku. Dosud se však nevzali.

Foto CC BY 2.0 marcella_an­tonio pereira_guzman, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Joey Gina Tribbiani 2004 2006 2

Filtr seriálů