Eddie Jemison

Eddie Jemison

Celé jméno: Edward Francis Jemison, Jr.
Místo narození: New Orleans, Louisiana, USA
Známé projekty: Dannyho parťáci, Hung, iZombie, Chicago Med

Datum narození: 25.11.1963 (60 let)

Eddie Jemison je americký filmový a televizní herec. V roce 1963 se narodil v New Orleans. Má irské a italské předky. Vyrostl v Kenneru a chodil na katolickou školu Archbishop Rummel High School. Vystudoval Louisianskou státní univerzitu.

Mnohokrát se objevil v pořadech Late Night s Davidem Lettermanem a zahrál si v několika televizních pilotech pro stanice NBC a ABC. Jemison je veterán chicagské divadelní scéně, kde si zahrál v nespočetně představeních.

Hned na počátku kariéry v televizi/filmu se zapsal do podvědomí diváků díky trilogii Dannyho parťáků, Ocean's Eleven (2001), Ocean's Twelve (2004) a Ocean's Thirteen (2007) jako Livingston Dell. V seriálech prorazil až v roce 2009, kdy získal hlavní roli v seriálu Hung jako Ronnie Haxon, který byl hlavní postavou v prvních dvou řadách a opakující ve třetí. Následovaly opakující role v nepříliš známých seriálech Donna's Revenge, Self Storage, Englishman in L.A. a Adoptable. Znovu si ho diváci připomněli až v roce 2015, kdy získal roli padoucha Staceyho Bosse v seriálu iZombie, kde se objevoval ve třech řadách. V roce 2017 pak získal opakující roli v seriálu Chicago Med, kde hraje vedoucího doktora pohotovosti Stanleyho Stohla.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med Stanley Stohl 2017 2018 3

Filtr seriálů