Efrat Dor

Efrat Dor

Celé jméno: Efrat Dor
Místo narození: Beer Ševa, Izrael
Známé projekty: Sneaky Pete, The Flash

Datum narození: 6.1.1983 (41 let)

Efrat Dor je izraelská herečka, která se narodila roku 1983 v Beer Ševě, nicméně vyrůstala v sousedním Omeru. Má tři bratry, její předci pocházejí z Polska, Ruska a Německa a spousta členů její rodiny zemřela během druhé světové války rukou nacistů.

Svému řemeslu se vyučila v rodné zemi. Po studiu na Eshel Ha'Nasi High School, kde se zaměřovala na drama, začala chodit na Beit Zvi School for the Performing Arts. Kromě toho se věnovala i baletu.

I svou kariéru odstartovala v rodné zemi, kde byla poměrně úspěšná. Hned po roce 2007 získala několik větších rolí, které byly především seriálové. Zahrála si například v seriálech Meorav Yerushalmi, Asfur, Timrot Ashan, Achat Efes Efes, Betoolot a Ha-Hamama, což jsou pro nás prakticky neznámé projekty.

Roku 2017 si jí však všimli v zahraničí, a proto o ni projevili zájem. Po jedné z hlavních rolí ve filmu Holy Lands se v letech 2017–2018 objevovala v seriálu Greenhouse Academy jako Michelle Wallace. Kromě toho byla obsazena i do několika dalších projektů, ale v těch měla již menší role.

Dále jsme ji mohli vidět jako Lizzie v seriálu Sneaky Pete, přičemž poté se věnovala i seriálu Mayans MC, kde se objevila jako Anna Linares. Roku 2020 byla obsazena do komiksového seriálu The Flash, kde si zahrála padoucha Evu McCulloch.

Foto CC BY 3.0 חיים, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Flash Eva McCulloch 2020 2021 2

Filtr seriálů