Eleanor Tomlinson

Eleanor Tomlinson

Celé jméno: Eleanor May Tomlinson
Místo narození: Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Poldark, Jack a obři, The White Queen

Datum narození: 19.5.1992 (27 let)

Eleanor se narodila do herecké rodiny, její matka je známá divadelní herečka a otec, Malcom Tomlinson, zas seriálový (Emmerdale Farm, EastEnders…). Dokonce i její bratr, Ross Tomlinson, se živý jako herec.

S herectvím začala již v pubertálním věku, ve svých 13 letech měla svůj debut s filmem Falling, rok na to si zahrála ve snímku Iluzionista s Edwardem Nortnem a Jessicou Biel, kde si zahrála právě mladší Sophie, kterou jinak hrála Jessica.


Eleanor jako Sophie ve filmu Iluzionista. Foto: Bull´s Eye)

Následovalo několik filmů jako On je fakt boží!, Einstein and EddingtonDavidem Tennantem (Doctor Who) a Andym Serkisem (LOTR – Gollum). V roce 2010 si zahrála ve filmu Tima Burtona – Alenka v říši divů, kde ztvárnila postavu Fiony Chattaway, jednu z dvojčat.

(Eleanor s Eleanor Gecks v Alence v říši divů. Foto: Walt Disney)

Do širšího povědomí diváků se dostala rolí princezny Isabelle ve filmu Jack a obři s Nicholasem Houltem a Ewanem McGregorem.

(Eleanor mezi Ewanem a Nicholasem ve filmu Jack a obři. Foto: New Line Cinema)

Do televizního světa přispěla rolí Isabel Neville ze seriálu The White Queen, který se odehrává v Anglii v 15.století, zaměřen na válku dvou růží.

(Eleanor jako Isabel v The White Queen. Foto: Starz)

Momentálně ji můžete sledovat v úspěšném, diváky oblíbeném, seriálu PoldarkAidanem Turnerem v roli Demelzi. Příběh je zasazen do 18. století v Anglii, přesněji řečeno do Cornwallu.

(Eleanor jako Demelza a Aidan jako Ross Poldark. Foto: BBC)

Eleanor je velice dobrá herečka, která má svou nadějnou hereckou kariéru před sebou. Rozhodně ji čeká mnoho kvalitních a zajímavých rolí.


Hraje v

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z