Elle Macpherson

Elle Macpherson

Celé jméno: Eleanor Nancy Gow
Místo narození: Killara, Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Známé projekty: Sirény, Friends, Na ostří nože

Datum narození: 29.3.1964 (60 let)

Elle Macpherson je australská herečka, podnikatelka, moderátorka a modelka. Narodila se roku 1964 v Sydney Peterovi a Frances Gowovým. Její otec je hudebník a bývalý prezident ragbyového klubu, zatímco její matka byla zdravotní sestra. Její rodiče se rozvedli, když jí bylo deset let, a proto se Elle se svou matkou a dvěma sourozenci přestěhovali pryč. Její matka se později vdala a Elle omylem přijala otčímovo příjmení, a to kvůli chybě u školního zápisu.

Studovala na Killara High School a poté jeden rok zkoušela právničinu na University of Sydney. Nakonec se však rozhodla pro dráhu modelky, a proto se přestěhovala do New Yorku, kde sklidila velký úspěch. Objevovala se na titulních stránkách různých časopisů a zahrála si i v několika reklamách. Nakonec byla tak úspěšná, že jí byly nabídnuty herecké role.

Na počátku osmdesátých let se stala jednou ze zakládajících členek nové generace supermodelek, které se objevovaly takřka všude – na kalendářích, videokazetách atd. Dokonce se jí povedlo vytvořit svou vlastní obchodní značku s názvem Elle Macpherson, The Body. Právě názvem „The Body“ ji na konci osmdesátých let označil časopise Time.

Své první herecké role začala získávat během devadesátých let. Většinou vystupovala v seriálech a filmech jako modelka, ale už roku 1994 se jí podařilo získat velkou roli, a to ve filmu Sirény, kde si zahrála Sheelu. Poté se například objevila ve filmech Ztraceni na Manhattanu, Dvě tváře lásky, Na ostří nože a Batman a Robin.

V letech 1999–2000 si zahrála v seriálu Friends, kde se objevila jako Janine Lecroix. Herečka prozradila, že dnes lituje toho, že se tu objevila. Netušila totiž, že je seriál tak známý. Poté se například ještě mihla v seriálu The Beautiful Life: TBL.

V osmdesátých letech chodila s textařem Billym Joelem a fotografem Gillesem Bensimonem, kterého si dokonce vzala za muže, ale tři roky poté se s ním rozvedla. Poté chodila s investorem Arpadem Bussonem. S ním má syny Arpada Flynna Bussona a Aurelia Cyho Andree Bussona. Pár byl spolu v letech 1996–2005, kdy žili v Londýně. Poté chodila ještě s miliardářem Jeffreyem Sofferem, kterého si roku 2013 vzala za muže. Pár však žije od roku 2017 odděleně.

Po několika letech strávených v Británii nyní modelka žije na Floridě. Kromě anglického jazyka ovládá i francouzštinu, italštinu a španělštinu.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Janine Lecroix 1999 2000 1

Filtr seriálů