Elsa Pataky

Elsa Pataky

Celé jméno: Elsa Lafuente Medianu
Místo narození: Madrid, Španělsko
Známé projekty: Hadi v letadle, Rychle a zběsile (5–8), Bestie musí zemřít

Datum narození: 18.7.1976 (47 let)

Elsa Lafuente Medianu, známá pod svým umělecký jménem Elsa Pataky, je španělská modelka, herečka a filmová producentka. V roce 1976 se narodila v Madridě. Studovala žurnalismus na univerzitě CEU San Pablo, kde chodila na hodiny herectví. Kromě španělštiny a románštiny mluví plynně anglicky, italsky, portugalsky a francouzsky.

Pataky byla členem madridské divadelní společnosti Teatro Cámara de Ángel Gutiérrez. Nakonec opustila školu, když byla obsazena do seriálu Al salir de clase. V roce 2000 byla obsazena do seriálu Queen of Swords jako señora Vera Hidalgo. Také měla opakující roli v seriálu Los Serrano.

Pataky se objevila ve více než deseti španělských filmech a také si zahrála ve francouzském filmu Iznogoud (2004). V roce 2011 si zahrála policajtku Elenu Neevesovou ve filmu Rychle a zběsile, partnerku Lukea Hobbse (Dwayne Johnson). Ve filmu Thor: Temný svět dělala v potitulkové scéně dvojnici Natalie Portman.

Postavu Eleny si zopakovala ve filmech Rychle a zběsile 6 (2013), Rychle a zběsile 7 (2015) a Rychle a zběsile 8 (2017). V roce 2018 si zahrála v australském webovém seriálu Tidelands jako Adrielle Cuthbertová.

Filtr seriálů