Emma Lahana

Emma Lahana

Celé jméno: Emma Kate Lahana
Místo narození: Auckland, Nový Zéland
Známé projekty: Power Rangers DinoThunder, Cloak and Dagger

Datum narození: 27.6.1984 (39 let)

Emma Lahana je novozélandská herečka, která se narodila roku 1984. Už jako malá zbožňovala hudbu a tanec, proto se těmto dvěma oborům chtěla později věnovat. V průběhu let se nakonec věnovala hraní na housle, hraní, zpívání a tancování.

Kariéru odstartovala roku 2004, kdy začala žít v Americe. Nejenom, že právě tehdy získala své první role, ale zároveň nahrála i své první pěvecké album. Její první rolí byla postava žluté strážkyně Kiry Ford, kterou si zahrála v seriálu Power Rangers DinoThunder. Později se k této roli ještě několikrát vrátila.

Následující léta získávala především různé epizodní role v seriálech. Výrazněji se dokázala prosadit až v letech 2010–2011, kdy si zahrála ve filmech Dear Mr. Gacy a Trading Christmas a seriálu Hellcats. V posledním zmiňovaném ztvárnila Charlotte Monroe.

Po roli v Hellcats jsme ji mohli vidět i v seriálech Arctic Air, kde si roku 2013 zahrála Alex, a Haven, kde v témže roce ztvárnila Jennifer Mason. Následující léta se nikde neobjevovala, změna přišla až roku 2018, kdy ztvárnila detektivku Brigid O'ReillyCloak and Dagger. Působila tu až do následujícího roku, a dokonce si tu zahrála dvojroli.

Foto: Freeform


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cloak and Dagger Brigid O'Reilly 2018 2019 2
Cloak and Dagger Mayhem 2018 2019 2

Filtr seriálů