Eoin Macken

Eoin Macken

Celé jméno: Eoin Christopher Macken
Místo narození: Dublin, Irsko
Známé projekty: The Night Shift, Merlin, Nightflyers

Datum narození: 21.2.1983 (41 let)

Eoin Macken je americký herec irského původu, který kromě herectví vystřídal řadu povolání, mezi které patří modeling nebo tvůrčí tvorba filmů či knih. Narodil se v Dublinu a o pokoj se dělil se svými dvěma sestrami. Herectví a tvorbu filmů studoval na vysoké škole University College Dublin, na které si ho všimla modelingová agentura Morgan the Agency. Macken se rázem stal tváří firmy Abercrombie & Fitch.

Debutoval ve filmu Studs z roku 2005, kde si zahrál po boku Brendana Gleesona a Emmetta J. Scanlana. Potom zkoušel nabrat zkušenosti u krátkometrážních filmu vzhledem k jeho herecké a režisérské kariéře. Po smrti svého otce si od herectví dal dvouletou pauzu. V roce 2009 se vrátil na obrazovky v soap opeře Fair City. V roce 2008 napsal scénáře k filmům Dreaming For You a Fleadh, které následně režíroval.

V roce 2010 se odebral do televizního světa a získal roli v seriálu Merlin, který se vysílal na britské stanici BBC One. Později získal hlavní roli v doktorském seriálu The Night Shift a na tři roky měl vystaráno. V roce 2018 se objevil v hlavní roli v seriálu Nightflyers.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
La Brea Gavin Harris 2021 2024 3
Nightflyers Karl D'Branin 2018 2018 1

Filtr seriálů