Fala Chen

Fala Chen

Celé jméno: Fala Chen
Místo narození: Chengdu, Sichuan, Čína
Známé projekty: Heroes, X-men, Star Wars – Epizoda I

Datum narození: 24.2.1982 (42 let)

Fala Chen je čínská herečka, která již od svého dětství vyrůstala v Americe. Díky tomu kromě čínštiny a angličtiny také mluví i japonsky. Chen taktéž vystudovala herectví, tudíž její kariéra byla jistá. Mnoho naučených jazyků jí samozřejmě otevřelo dveře nejen do domácí produkce, ale i do té americké. Chen je tak známá jak na americkém trhu, tak i na tom asijském, kde je považována za velkou hvězdu.

Pokud bychom měli hovořit o nějakém zajímavém projektu, tak za zmínku rozhodně stojí seriál Will Power. Fala Chen se také několikrát mihla v seriálu The UndoingNicole Kidman a Hugh Grantem. Z asijské tvorby rozhodně stojí za zmínku pro Evropany příliš neznámé projekty jako jsou Gar ho yuet yuen, Gung Ju Ga Do či Gan gwok hiu hung: Yee hoi ho ching.

V roce 2021 sehrála důležitou roli ve filmu Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, kde si zahrála matku hlavního hrdiny – Ying Li. Právě tento velký blockbuster a účinkování v seriálu The Undoing herečce otevírají dveře ještě do většího světa, kdy se dostala do podvědomí velkých produkčních společností. Je jen otázkou času, než budeme Falu Chen vídat i v jiných velkých projektech.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Ying Li 2021 2021 1

Filtr seriálů