Fran Kranz

Fran Kranz

Celé jméno: Francis Elliott Kranz
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Dollhouse

Datum narození: 13.7.1981 (42 let)

Francis Kranz se narodil v kolébce amerického showbyznysu v Californii. S herectvím se skamarádil již na střední škole Harvard-Westlake High School, kde byl jeho spolužákem Jake Gyllenhaal. Ten byl také hvězdou Francisova prvního filmu Donnie Darko.

Během střední školy hrál často v produkci místního divadla, byl obsazen mimo jiné do hlavní role v Shakesperově Králi Learovi nebo do role Jidáše v Jesus Christ Superstar. Vystudoval prestižní Yale, během této doby byl členem několika skupin skečové komedie jako Exit Players nebo Suite 13.

Fran se již objevil v poměrně velkém počtu filmů, zatím však čeká na svůj zlomový bod. Zahrál si například v Shyamalanově Vesnici, Fuquově Training day nebo v komedii z prostředí televizních seriálů s Davidem Duchovnym The TV set. Spolupracoval s Jossem Whedonem na jeho filmovém projektu The Cabin in the Woods. Bude se jednat o horor a premiéra proběhla v ledenu 2011.

Fran žije v Californii, donedávna tvrdil, že divadlo je lepší než film, protože u filmu se herci cítí víc jako prostitutky a zásadně si nečeše vlasy, aby neporušil svůj trademark vrabčího hnízda.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Julia Russ Morash 2022 2023 2
Dollhouse Topher Brink

Filtr seriálů