Frank Dillane

Frank Dillane

Celé jméno: Frank Dillane
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter a Princ dvojí krve, Fear the Walking Dead

Datum narození: 21.4.1991 (33 let)

Frank Dillane je anglickým hercem, který se narodil roku 1991. Většinu svého dětství strávil v Brixtonu a poté se přestěhoval do Forest Row. Je synem Naomi Wirhner, která vedla známou divadelní společnosti Barebones Project, a Stephena Dillanea, známého televizního herce, který se proslavil rolí Stannise Baratheona v seriálu Game of Thrones.

Frank se do herecké branže dostal skrze své rodiče, proto už ve svých šesti letech hrál ve filmu Vítejte v Sarajevu. Dále si ještě zahrál roku 2009 ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, kde si zahrál mladého Toma Raddlea.

Po svých první rolích se začal více věnovat studiu, konkrétně byl přijat na školu Royal Academy of Dramatic Art, kterou absolvoval roku 2013. Během studia si zahrál ještě Jamese Papadopoulose ve filmu Papadopoulos & Sons, kde si dokonce zahrál i se svým otcem.

Po škole se jeho herecká kariéra plně rozjela. Roku 2015 jej uvidíme ve filmech V srdci moře a Viena and the Fantomes. Také jsme jej mohli vidět v seriálu Sense8, kde si pouze zahostoval. Od téhož roku jej ještě uvidíme v seriálu Fear the Walking Dead, kde ztvární Nicka Clarka.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Essex Serpent Luke Garrett 2022 1
Fear the Walking Dead Nicholas Clark 2015 2018 4

Filtr seriálů