Frank Wood

Frank Wood

Celé jméno: Frank Wood
Místo narození: USA
Známé projekty: Flight of the Conchords, The Knick, The Get Down, Law & Order: Special Victims Unit

Datum narození: 6.5.1960 (64 let)

Frank Wood je americký herec, který se objevil v mnoha seriálech, filmech a divadelních rolích. Je synem Margarety a Roberta Coldwella Wooda, politického vědce. Jeho sestra je americká senátorka a bývalá guvernérka New Hampshiru, Maggie Hassan. Frank chodil na Buxtonovu školu. V roce 1984 získal baklářský titul na Wesleyanské univerzitě a poté magisterský titul na Tischově škole umění na Newyorské univerzitě.

V roce 1999 získal cenu Tony za Nejlepšího herce v divadelní hře za roli v Side Man. Zahrála si Billyho v August: Osage County na Broadwayi. A v roce 2010 hrál Roye Cohna v oceňovaném revivalu Angels.

V televizi se objevil poprvé v roce 1998 v jednom díle Law & Order. Ve filmech si Frank většinou zahrál menší role. V seriálech se prosadil o něco málo víc. V roce 2007 získal svoji první opakující roli – zahrál si celkem v 17 dílech Flight of the Conchords Grega.

Další větší role přišla v roce 2014, kdy byl obsazen jako pan Havershorn do seriálu The Knick. Poté získal opakující roli v seriálu The Get Down.

V roce 2020 pak byl obsazen do vedlejší opakující role dr. Trumana v 20. řadě Law & Order: Special Victims Unit. Během toho si zahrál ve více dílech v miniseriálu The Accidental Wolf a seriálu Tulsa King.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Special Victims Unit Abel Truman 2020 2023 3

Filtr seriálů