Gal Gadot

Gal Gadot

Celé jméno: Gal Gadot (גל גדות)
Místo narození: Roš ha-Ajin, Izrael
Známé projekty: filmové série Rychle a zběsile a Justice League

Datum narození: 30.4.1985 (39 let)

Modelka, herečka, vojanda

Přestože izraelská kráska Gal Gadot skutečně pochází ze státu Izrael, kde se narodili i oba její rodiče, sama je do jisté míry Evropankou, jelikož jejími předky byli živovští uprchlíci ze západu. V krvi jí tak, podle Gal samotné, proudí krev ze čtvrtiny rakouská, ze čtvrtiny polská, ze čtvrtiny německá a ze čtvrtiny česká.

V roce 2004 se Gal Gadot v pouhých devatenácti letech stala Miss Izraele, načež se zúčastnila i celosvětové soutěže Miss Universe, kde však na žádnou z vyšších pozic nedosáhla. Následující dva roky si odsloužila v armádě Izraelských obranných sil, po čemž se opět vrátila k modelingu a k tomu se navíc zapsala i na studia práv. V roce 2008 si zahrála v izraelském dramatickém seriálu Bubot a následně se zúčastnila konkurzu na novou bondgirl pro film Quantum of Solace s Danielem Craigem, nakonec ale místo toho získala roli v Rychlých a zběsilých, čtvrtém dílu adrenalinové filmové série, jíž se zúčastnila i skrze následující dva díly.

V té době byla Gal Gadot přední modelkou oděvní společnosti Castro a začala se objevovat také na obálkách známých západních časopisů jako Cosmopolitan nebo FHM (stala se například součástí i série fotografií „Žen izraelské armády“ časopisu Maxim). Díky Rychle a zběsile se jí ale otevřely i dveře do Hollywoodu. V roce 2010 se objevila v jedné epizodě seriálu Entourage a menší roli si střihla i v akční komedii Zatím spolu, zatím živí s Tomem Cruisem a Cameron Diaz.

Úžasná žena

Po dalších rolích ve filmu Noční rande a seriálu The Beautiful Life: TBL (a již zmíněných dalších dvou dílech Rychle a zběsile) nastal velký průlom v kariéře Gal Gadot v prosinci roku 2013, kdy společnost DC Entertainment oznámila, že tato herečka ztvární roli princezny Diany Price alias Wonder Woman v chystaných filmech sdíleného světa Justice League. Jako Wonder Woman ji poprvé uvidíme v roce 2016 ve filmu Batman v Superman: Dawn of Justice po boku Henryho Cavila a Bena Afflecka jako Supermana a Batmana. Tyto dva herce spolu s několika dalšími pak doplní i v první filmové týmovce Justice League a později si zahraje prim v prvním samostatném filmu o Wonder Woman.

Osobní život

Gal Gadot je milovník motorek (sama vlastní černý Ducati Monster-S2R) a právě její vášeň pro rychlou jízdu a zkušenosti z armády jí vysloužily roli v sérii Rychle a zběsile. Přestože se jeví jako křehká slečna, má skutečně charakter zaryté bojovnice (pro Rychle a zběsile si všechny kaskadérské kousky dělala sama), což byl jistě důležitý předpoklad i pro její obsazení do role Wonder Woman.

Gal Gadot se věnuje i mnoha sportům, především pak volejbalu, tenisu a basketbalu. V roce 2008 se provdala za izraelského obchodníka Yarona Varsana, se kterým vlastní hotel v druhém největším městě Izraele Tel Aviv. V roce 2011 se manželskému páru narodila holčička Alma.

Foto: Warner Bros, CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikipedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Wonder Woman 2016 2023 7
The Fast and the Furious Gisele 2009 2015 4

Filtr seriálů