Garret Dillahunt

Garret Dillahunt

Celé jméno: Garret Lee Dillahunt
Místo narození: Castro Valley, Kalifornie, USA
Známé projekty: Raising Hope, The Mindy Project, Fear the Walking Dead

Datum narození: 24.11.1964 (59 let)

Garret Dillahunt je americký herec, který se narodil roku 1964. Narodil se sice v Kalifornii, ale vyrůstal ve Washingtonu, konkrétně v Selahu. Má dva bratry, Bretta a Erica, ale Eric zemřel již roku 1981 kvůli autonehodě. Vzdělával se na University of Washington, kde studoval žurnalistiku. Herectví se vyučil na newyorské vysoké škole herectví.

Vystupuje ve filmech i seriálech, ale znát ho můžeme předně ze seriálů. Co se týče filmů, tak se podílel například na projektech Poslední dům nalevo, Oliver Sherman, Burning Bright, Revenge for Jolly!, Každým dnem, Against the Sun a Come and Find Me.

Větší popularitu si získal díky seriálovým rolím, kterým se věnuje více, a hlavně v nich pořádně vyniká. Když pomineme jeho viditelnější počáteční role v seriálech One Life to Live, Leap Years a A Minute with Stan Hooper, tak jeho skutečně první výraznou rolí byla hned dvojrole. Zahrál si totiž postavy Jacka McCalla a Francise Wolcotta, a to v letech 2004–2005 v seriálu Deadwood.

Následně se mihl v seriálech jako The 4400, ER, The Book of Daniel, John from Cincinnati, Damages a Life. Jeho další velkou rolí byla postava Johna Henryho, kterého si v letech 2008–2009 zahrál v seriálu The Sarah Connor Chronicles.

Poté roku 2010 získal svou zatím největší roli. Byl totiž obsazen do seriálu Raising Hope, kde se až do roku 2014 objevoval jako Burt Chance. Během toho se mihl v několika seriálech, kde si zahrál epizodní role. Následně začal až do roku 2017 vystupovat v seriálu Hand of God jako KD.

Prakticky od roku 2010 se Dillahunt nezastavuje, protože hraje nejrůznější vedlejší i hlavní seriálové role. Mezi jeho další menší působení patří postavy ze seriálů Justified, Paloma, Arkansas Traveler a The Guest Book. V letech 2015–2017 se pravidelně objevoval v seriálu The Mindy Project jako Jody Kimball-Kinney. Poté zamířil do seriálu The Gifted, kde si zahrál Dr. Rodericka Campbella, a do seriálu Fear the Walking Dead, kde ztvárnil kovboje Johna Dorieho.

Od roku 2007 je jeho manželkou Michelle Hurd, která je taktéž herečka.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fear the Walking Dead John Dorie 2018 2021 3
Raising Hope Burt Chance 2010 2014 4

Filtr seriálů