George Lazenby

George Lazenby

Celé jméno: George Robert Lazenby
Místo narození: Queanbeyan, New South Wales, Australia
Známé projekty: On Her Majesty's Secret Service, Gettysburg, The Man from Hong Kong

Datum narození: 5.9.1939 (84 let)

George Robert Lazenby se narodil 5. září 1939 v Goulburnu v Novém Jižním Walesu v soukromé nemocnici železničnímu dělníkovi Georgi Edwardu Lazenbymu a Sheile Joan Lazenby, která pracovala ve společnosti Fosseys. Jeho sestra Barbara byla vynikající tanečnicí. V mládí strávil 18 měsíců v nemocnici po operaci, po níž mu zůstala jen polovina ledviny. Když bylo Lazenbymu asi 14 let, přestěhoval se s rodinou z Goulburnu do Queanbeyanu, kde jeho otec provozoval obchod. Sloužil v australské armádě, poté pracoval jako prodejce automobilů a mechanik.

V roce 1963 se Lazenby přestěhoval do Londýna za ženou, do které se zamiloval. Stal se prodavačem ojetých vozů ve Finchley a následně prodával nová auta na Park Lane, kde si ho všiml hledač talentů, který ho přesvědčil, aby se stal modelem. Brzy vydělával 25 000 liber ročně. Širokou známost mu přinesla reklama na čokoládové tyčinky Fry's. V roce 1966 byl zvolen Top modelem roku.

Lazenby se teprve živil jako model a hrál pouze v reklamách, když byl obsazen jako náhrada za bondovského herce Seana Conneryho. Odmítl se vrátit do dalších bondovek a místo toho se v průběhu 70. let věnoval rolím ve filmech, mezi něž patřily Universal Soldier (1971), Who Saw Her Die? (1972), The Shrine of Ultimate Bliss (1974), The Man from Hong Kong (1975) a The Kentucky Fried Movie (1977). Poté, co se jeho kariéra zastavila, přešel k podnikání a investoval do nemovitostí.

V roce 1973 se Lazenby oženil se svou přítelkyní Chrissie Townson. Následně se jim narodily dvě děti, Zachary a Melanie. Zacharymu byl v jedenácti letech diagnostikován zhoubný nádor na mozku a v devatenácti letech zemřel.

V roce 2002 se Lazenby oženil s bývalou tenistkou Pam Shriver. V srpnu 2008 bylo oznámeno, že Shriver podala žádost o rozvod. Pár má tři děti, včetně dvojčat narozených v roce 2005.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Druhý James Bond 1968 1969 1

Filtr seriálů