Gildart Jackson

Gildart Jackson

Celé jméno: Gildart Jackson
Místo narození: Velká Británie
Známé projekty: General Hospital, Charmed

Gildart Jackson je britský herec, který se příležitostně věnuje i psaní scénářů a produkování projektů. Od roku 1997 je jeho manželkou americká herečka Melora Hardin, se kterou má dcery Rory Jackson a Piper Quincey Jackson, které jsou taktéž herečky. Celá rodina aktuálně bydlí v Kalifornii.

Tento herec se nedokázal nikdy moc prosadit, nicméně má na svém kontě několik větších rolí. Svou první získal roku 1995, nicméně jeho první větší rolí se stala až postava Simona Prentisse, kterého si v letech 1999–2001 zahrál v mýdlové opeře General Hospital.

Roku 2002 působil v seriálu Providence, kde se objevil jako Jackson Palmer, poté se roku 2004 objevil v seriálu Charmed, kde ztvárnil padoucha Gideona. V letech 2006–2011 následně namluvil postavu majora v animovaném seriálu Hellsing Ultimate.

Mezi jeho poslední větší role patří postava sluhy Gilese, kterého si roku 2013 zahrál v pořadu Whodunnit? Poté měl ještě menší role, a to například v seriálech The Young and the Restless, Feud či The Bold Type.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Gideon 2004 2004 1

Filtr seriálů