Giles Matthey

Giles Matthey

Celé jméno: Giles Ingram Matthey
Místo narození: Austrálie
Známé projekty: True Blood, Once Upon a Time, 24: Live Another Day

Datum narození: 11.11.1987 (36 let)

Giles Matthey se narodil v Austrálli britskému otci a australské matce. Když mu byly dva roky, přestěhovali se do Londýna. Má starší sestru Arabellu, která je bezpečnostní konzultantkou v Melbourne. Už během svých školních let ho herectví zaujalo a proto se poté přestěhoval do New Yorku. V Americe dokončil dva roky na konzervatoři na Divadelním a filmovém institutu Leeho Strasberga.

Jeho první role byla ve filmu The Good Wife (2001). V roce 2012 byl obsazen jako Claude Crane do seriálu HBO, True Blood. Mezi roky 2012–2013 se objevil v devíti dílech. Také získal opakující roli šéfa designu firmy Apple, Jonathana Ivea, ve filmu Jobs a hlavní roli spolu s Robinem Williamsem v nezávislém snímku Boulevard. V roce 2014 byl obsazen do seriálu 24: Live Another Day jako zpravodajský analytik CIA Jordan Reed.

Objevil se také v seriálu NCIS, kde hrál Daniela Budda, mladého muže, který je vůdcem teroristické skupiny The Calling. Také získal opakující roli v šesté řadě fantasy seriálu Once Upon a Time, kde hrál Gideona, dospělého syna Belle a Rampelníka.

Foto: CC BY-SA 2.0 Photo Credit: Cindy Maram/Dig In Magazine, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Daniel Budd 2015 2015 2
True Blood Claude Crane 2012 2013 2

Filtr seriálů