Grace Park

Grace Park

Celé jméno: 박민경
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Battlestar Galactica, The Cleaner, Hawaii Five-0

Datum narození: 14.3.1974 (49 let)

Grace Park se narodila roku 1974 v americké Kalifornii, ale když jí byly necelé dva roky, tak se se svou rodinou přestěhovala do Kanady. Konkrétně vyrůstala ve Vancouveru. Její původ však musíme hledat v Koreji, odkud pochází její rodiče. Vzdělávala se na Magee Secondary School a bakalářský titul získala na University of British Columbia, kde studovala psychologii.

Ještě předtím, než se začala věnovat herectví, se živila díky modelingu. Své první role získala v roce 2000, kdy si zahrála vedlejší postavy v různých filmech a seriálech. Její první větší rolí je postava Shannon Ng, kterou si v letech 2001–2005 zahrála v seriálu Edgemont.

Výrazně na sebe dokázala upozornit roku 2003, kdy získala roli poručíka Sharon Valerii v univerzu Battlestar Galactica. Této roli se nakonec věnovala až do roku 2009. Během toho se však věnovala i jiným postavám, zahrála si například v seriálech Jake 2.0, Human Cargo, The Border či The Cleaner. V posledním zmiňovaném seriálu si zahrála ústřední postavu Akani Cuesta.

V letech 2010–2017 se pravidelně objevovala v seriálu Hawaii Five-0, kde hrála Kono Kalakaua. I během této role se věnovala jiným postavám. Za zmínku stojí její účast na animovaném seriálu American Dad!, ve kterém propůjčila hlas postavě Akiko. Od roku 2018 se věnuje postavě Katherine Saville v seriálu A Million Little Things.

Roku 2004 si vzala za muže korejského developera s nemovitostmi, Phila Kima. Aktuálně žijí ve Vancouveru, kde vychovávají svého syna. Herečka ovládá angličtinu, korejštinu, španělštinu a francouzštinu. Když se zrovna nevěnuje hraní, tak ráda sportuje či cestuje.

Foto CC BY 2.0 Marcin Wichary, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Akiko Jošida 2007 2023 8

Filtr seriálů