Gregory Harrison

Gregory Harrison

Celé jméno: Gregory Neale Harrison
Místo narození: Avalon, Catalina Island, Kalifornie, USA
Známé projekty: Trapper John, M.D., One Tree Hill, Au Pair

Datum narození: 31.5.1950 (73 let)

Gregory Harrison je známý americký herec, který vystupuje především v televizních filmech a seriálech. Narodil se roku 1950 na ostrově kousek od Kalifornie. Jeho otec, který se jmenuje Ed Harrison, se živil jako kapitán lodě a básník. Zajímavostí je, že tento herec spatřil poprvé sníh až ve svých 19 letech.

Když vypukla válka ve Vietnamu, tak narukoval do armády, kde dva roky sloužil jako zdravotník. Svou první roli získal roku 1973, ale kariéře se začal naplno věnovat až od roku 1975. Mezi jeho první role patří i epizodní postava ze seriálu M.A.S.H., kde si zahrál roku 1976.

Mezi jeho první velké role patří postavy ze seriálů Logan's Run a Centennial. V letech 1979–1986 se pravidelně objevoval v seriálu Trapper John, M.D., kde si zahrál Dr. George Alonza Gatese. Poté vystupoval v seriálech Falcon Crest, The Family Man, Sisters, New York News, Dark Skies, Safe Harbor, Joey a Reunion. Zapamatovat jsme si ho mohli díky seriálu One Tree Hill, kde se objevil jako Paul Norris. Dále zmiňme ještě seriály Reckless, Rizzoli and Isles a Chesapeake Shores, kde si zahrál menší, ale podstatné role.

Jak již bylo zmíněno, znát ho můžeme i z filmů. Zahrál si například ve snímcích Severní pobřeží, Jedna noc s vrahem, Vánoční romance, Smrt na počkání, Nebezpečná známost, Summer of Fear, Poslední večírek, Můj pes Buddy 2, Hlavní cíl, Past na ženicha a Cloudy with a Chance of Love. Známý je také díky sérii televizních filmů Au Pair, ve kterých hraje Olivera Caldwella.

Od roku 1980 je jeho manželkou herečka a modelka Randi Oakes, se kterou má tři dcery a jednoho syna. Aktuálně bydlí v Oregonu. V osmdesátých letech se stal závislým na kokainu, ale naštěstí se ze své závislosti brzy dostal. K herectví se dostal díky Jasonu Robardsovi, který na něj čirou náhodou narazil v Los Angeles. Herec se také někdy věnuje divadlu, ke kterému se rád vrací.

Foto: Breaking Glass Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Joey Dean 2005 2006 1

Filtr seriálů