Gretchen Mol

Gretchen Mol

Celé jméno: Gretchen Mol
Místo narození: Deep River, Connecticut, USA
Známé projekty: Boardwalk Empire, Life on Mars, Nightflyers

Datum narození: 8.11.1972 (51 let)

Gretchen Mol je americká herečka holandského původu. Narodila se v malém městečku Deep Rive v Connecticutu do učitelské rodiny. Již ve škole se věnovala herectví v různých muzikálech a hrách. Svou profesionální kariéru zahájila v devadesátých letech. Po maturitě se přestěhovala do New Yorku, kde navštěvovala kurzy herectví. Přivydělávala si jako modelka a šatnářka, kde ji objevil hledač talentů, který jí následně nabídl roli v reklamě na Coca-Colu.

Mol se proslavila filmem Hudba ze sousedního pokoje, kde ztvárnila postavu jménem Anna. Následovaly pak další filmy, jako jsou Hráči, Třinácté patro či komedie Woodyho Allena Celebrity. První opravdovou, výraznou a samostatnou hlavní rolí byla postava modelky erotických časopisů Bettie Page v životopisném snímku Mary Harronové Ta známá Bettie Page.

Na televizních obrazovkách se objevila v seriálu Boardwalk Empire se Stevem Buscemim a v letech 2011 a 2012 byla v rámci jeho hereckého týmu nominována na cenu SAG. V současné době se věnuje seriálu Nightflyers, kde si střihne hlavní roli dr. Agathatu Matheson.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Nightflyers Dr. Agatha Matheson 2018 2018 1

Filtr seriálů