Guy Henry

Guy Henry

Celé jméno: Guy Henry
Místo narození: Maidstone, Kent, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Dr. Terror's Vault of Horror, Rome, Holby City

Datum narození: 17.10.1960 (63 let)

Guy Henry je Angličan, který se narodil roku 1960. Jedná se o divadelního, televizního a filmového herce. Jeho otec Michael Henry byl taktéž herec, a proto měl k herectví velmi blízko. Po vystudování Homefield School a Brockenhurst College se začal vzdělávat na prestižní Royal Academy of Dramatic Art. Hned po vystudování zahájil svou hereckou kariéru.

V osmdesátých letech se věnoval především divadlu, ale sem tam si střihl nějakou filmovou či seriálovou roli. Z jeho začátků je rozhodně nejdůležitější postava Sherlocka Holmese, kterého si zahrál v seriálu Young Sherlock: The Mystery of the Manor House z roku 1982.

V letech 1993–1996 vystupoval v seriálu Dr. Terror's Vault of Horror, kde hrál ústřední postavu, Dr. Terrora. Hned nato se objevil v seriálu Look and Read jako Phillip Grainger a na počátku nového století se objevil i v seriálu Doctors jako Giles Carey.

V dalších letech přijímal různé filmové role, a proto jsme ho mohli vidět v takových snímcích jako Rozverná mládež, V jako Vendeta, Zahřívací kolo či Síla lásky. Zahrál si i ve dvou posledních dílech filmové série Harry Potter, kde však ztvárnil nepříliš důležitého Piuse Thicknesse.

Zajímavou roli představovala postava guvernéra Tarkina, kterého ztvárnil roku 2016 ve filmu Rogue One: Star Wars Story. Propůjčil mu sice své pohyby těla, ale jeho obličej byl digitálně upraven, aby vypadal jako herec Peter Cushing, který byl již v té době mrtvý.

I přesto se však stále držel u seriálů. V letech 2005–2007 si zahrál Cassia v historickém seriálu Rome, hned poté se objevil v seriálu The Chase jako William Montgomery. Za zmínku stojí i jeho účast v seriálech Extras, Lost in Austen, Criminal Justice a Murderland.

Od roku 2010 se pravidelně věnuje nekonečnému seriálu Holby City, kde hraje Henrika Hanssena. Objevil se tu už ve více jak 300 epizodách. Kromě toho se věnuje i jiným projektům, zahrál si například i v seriálech New Worlds, The Moonstone, The Frankenstein Chronicles, Casualty a Kin Hell.

Jeho manželkou je herečka Sarah Flind, se kterou má syna Guse.

Foto CC BY-SA 4.0 Egon Eagle, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Gaius Cassius Longinus 2005 2007 2

Filtr seriálů