Haley Joel Osment

Haley Joel Osment

Celé jméno: Haley Joel Osment
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Comedy Bang! Bang!, Future Man, Goliath

Datum narození: 10.4.1988 (36 let)

Haley se narodil v Los Angeles a má sestru Emily Osment, která je rovněž herečkou. Chodil na školu Flintridge Preparatory School v kalifornském La Cañada a věnoval se wrestlingu, basketbalu, fotbalu a golfu (tomu se během svého života věnuje nejvíc).

Už jako malý se objevoval v reklamách na Pizza Hut, které odstartovaly jeho kariéru. V šesti letech tak už získal roli v seriálu Thunder Alley a v témže roce se dočkal i první filmové role, a to ve snímku Forrest Gump, kde si zahrál syna Forresta Gumpa. V 90. letech si dále zahrál v seriálech The Jeff Foxworthy Show či Murphy Brown a v několika dalších seriálech v epizodních rolích.

V roce 1999 si zahrál ve filmu Šestý smysl, který jej proslavil a navíc získal cenu Saturn Award za nejlepšího mladého herce. Byl nominován i na Oscara za vedlejší roli, a stal se tak druhým nejmladším umělcem, který nominaci na Oscara ve vedlejší roli získal. Dále si zahrál ve filmu Pošli to dál (2000), A.I. Umělá inteligence (2001), kde si za svou roli vysloužil další cenu Saturn, dále ve Vysloužilí lvi (2003), Na domácí půdě (2007) či Montana Amazon (2012).

Od roku 2008 se věnuje i divadlu. V roce 2014 si zahrál ve filmu Sex Ed. Jeho další role zahrnují seriály Immortal Grand Prix, Alpha House, Comedy Bang! Bang!, Teachers, Silicon Valley, Future Man a Goliath a také film Zlo s lidskou tváří (2019).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Future Man Stu Camillo 2017 2019 2

Filtr seriálů