Haydn Gwynne

Haydn Gwynne

Celé jméno: Haydn Gwynne
Místo narození: Hurstpierpoint, Sussex, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Drop the Dead Donkey, Peak Practice, MerseybeatRo­me

Datum narození: 5.10.1957 (66 let)

Haydn Gwynne je britská herečka, která se narodila roku 1957 v Sussexu. Její otec se jmenuje Guy Thomas Hayden-Gwynne. Během studia se věnovala hraní tenisu a na University of Nottingham se věnovala studiu sociologie. Na University of Rome La Sapienza v Itálii vyučovala pět let angličtinu a jiné zahraniční jazyky. Kromě svého mateřského jazyka totiž výborně ovládá francouzštinu a italštinu.

Herecké kariéře se věnuje už od začátku osmdesátých let. Jedná se především o divadelní herečku, ale i ona sem tam zavítá do nějakého seriálu či filmu. Výhradně se však zdržuje v rodné Velké Británii, kde působí v tamních projektech.

Větší role měla například v seriálech Call Me Mister, Nice Work, Time Riders a Human, All Too Human. Na začátku devadesátých let se dočkala první velké role, kdy byla obsazena do seriálu Drop the Dead Donkey jako Alex Pates. Tuto roli si následně zopakovala roku 2008 v jedné epizodě.

V letech 1999–2000 se pravidelně objevovala v seriálu Peak Practice jako Dr. Joanna Graham, poté se věnovala roli Susan Blake v seriálu Merseybeat, kde působila v letech 2001–2002. Celosvětově se prosadila v seriálu Rome, kde v letech 2005–2007 účinkovala jako Calpurnia Pisonis.

I v dalších letech se objevovala v různých seriálech, nicméně v nich už neměla tak velké role. Za zmínku stojí role Camilly, kterou si v letech 2016–2018 zahrála v seriálu The Windsors.

Aktuálně žije v Londýně se svým mužem Jasonem Phippsem, se kterým má dva syny.

Foto CC BY-SA 4.0 Eimaiegw, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Calpurnia Pisonis 2005 2007 2

Filtr seriálů