Heather Headley

Heather Headley

Celé jméno: Heather Headley
Místo narození: Barataria, Trinidad a Tobago
Známé projekty: She's Gotta Have It, Chicago Med, Sweet Magnolias

Datum narození: 5.10.1974 (49 let)

Heather Headley je trinidadská zpěvačka, skladatelka a herečka. Narodila se v roce 1974 na Trinidadu a v patnácti letech v roce 1989 se přestěhovala do Spojených států, když jejímu otci nabídli práci pastora v kostele v Andersonu ve státě Indiana. V USA chodila na střední školu Notrhrop, kde byla členem sboru a zahrála si Fanny Brice ve školní produkci Funny Girl. Poté šla na Severozápadní univerzitu, kde studovala komunikaci a divadelní hudbu. Školu ale nedokončila, protože se rozhodla stát členem muzikálu Ragtime.

V roce 1997 ztvárnila roli Naly v muzikálu Lví král na Broadwayi. Byla velice chválena, což bylo důvodem zisku titulní role v broadwayské adaptaci Aidy. Za roli získala cenu Tony za Nejlepší herečku roku 2000. Od té doby má velké role v různých divadelních produkcích. Mimoto se věnuje hudbě, vydala několik alb a spolupracuje s dalšími hudebníky a hudebními skupinami.

V roce 2017 se rozhodla i pro herectví v televizi a přijala opakující roli v seriálu She's Gotta Have It. Následující rok se začala objevovat v roli Gwen Garrettové v seriálu Chicago Med. A v roce 2020 byla obsazena jako jedna ze tří hlavních postav do seriálu Netflixu, Sweet Magnolias.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Sweet Magnolias Helen Decatur 2020 1
Chicago Med Gwen Garrettová 2018 2021 4

Filtr seriálů