Helen Baxendale

Helen Baxendale

Celé jméno: Helen Victoria Baxendale
Místo narození: Pontefract, West Riding of Yorkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Cardiac Arrest, FriendsCuckoo

Datum narození: 7.6.1970 (53 let)

Helen Baxendale je původem z Anglie, kde se roku 1970 narodila v Pontefractu. Vyrůstala v Shenstonu a chodila na King Edward VI School v Lichfieldu.

Už od mala si přála být baletkou, a proto začala chodit na Elmhurst School for Dance. Ve svých sedmnácti letech však zanechala studia, aby se zaměřila na herectví, které ji začala bavit více. Začala navštěvovat Bristol Old Vic Theatre School a poté začala účinkovat v Glasgow Citizens' Theatre. Její sestra Katie Baxendale se živí jako scenáristka.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1993 epizodní rolí jednoho seriálu. Svou první velkou televizní roli získala roku 1994, kdy se objevila jako Dr. Claire Maitland v seriálu Cardiac Arrest. Zde působila do roku 1996. Dále jsme ji mohli vidět v seriálu Friends, kde se v letech 1998–1999 objevila jako Emily Waltham.

Za zmínku stojí i její působení v seriálech Adrian Mole: The Cappuccino Years, An Unsuitable Job for a Woman, Cold Feet a Kidnap and Ransom. V letech 2012–2016 se objevovala v seriálu Cuckoo, kde hrála Lornu Thompson. Zahrála si i několik filmových rolí, ale ani jednou se nejednalo o nijak velkou roli.

Jejím přítelem je režisér David L. Williams, se kterým má celkem tři děti. Kvůli svému prvnímu těhotenství odešla její postava ze seriálu Friends dříve, než bylo původně plánováno.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Emily Waltham 1998 1999 2

Filtr seriálů