Hilary Duff

Hilary Duff

Celé jméno: Hilary Erhard Duff
Místo narození: Houston, Texas, USA
Známé projekty: Lizzie McGuire, A Cinderella Story, Raise Your Voice

Datum narození: 28.9.1987 (36 let)

Hilary Erhard Duff se narodila 28. září 1987 v Houstonu v Texasu. Jejími rodiči jsou Robert Erhard Duff, partner v řetězci obchodů se smíšeným zbožím a Susan Colleen Duff, žena v domácnosti, která se stala filmovou a hudební producentkou. Duff má jednu starší sestru jménem Haylie. Hilary i její sestra se zapsaly na kurzy herectví, zpěvu a baletu. Získali role v divadelních produkcích a později se podíleli na turné BalletMet v produkci Louskáčka v San Antoniu. Jelikož jejich zájem o šoubyznys rostl, rozhodly se sestry a jejich matka se v roce 1993 přestěhovat do Kalifornie, zatímco jejich otec zůstal v Houstonu, aby se staral o svůj obchod. Sestry se účastnily konkurzů a byly obsazovány do mnoha televizních reklam.

Během prvních hereckých let hrála Duff především menší role, například ve westernovém minisérii True Women (1997) a jako nekreditovaný komparz v komediálním dramatu Playing by Heart (1998). Ve stejném roce získala Duff svou první hlavní roli Wendy ve filmu Casper Meets Wendy. Poté, co se objevila ve vedlejší roli Ellie ve Sběratel duší (1999), za svůj výkon obdržela cenu Young Artist Award za nejlepší výkon v televizním filmu nebo pilotu.

Týden poté získala Hilary titulní roli v nové sérii na Disney Channel, Lizzie McGuire. Lizzie McGuire měla premiéru 12. ledna 2001 a stala se hitem. Duff se rychle stala teen idolem. Disney začal sérii propagovat prostřednictvím hudby, knih, panenek, hraček a videoher založených na Hilaryně postavě. Společnost údajně vydělala odhadem 100 milionů pouze z prodeje zboží. Hilary debutovala celovečerním filmem Human Nature (2002), ve kterém ztvárnila mladší verzi postavy Patricie Arquette. Také si zahrála v roce 2002 v televizním filmu Cadet Kelly, který se stal jejím nejsledovanějším Disney filmem.

V roce 2001 bylo potvrzeno, že je Hilary ve vztahu s kolegou Aaronem Carterem. Vztah si získal pozornost médií díky zprávám o milostném trojúhelníku mezi Hilary, Carterem a herečkou Lindsay Lohan. Duff a Carter pokračovali ve vztahu po dobu tří let, než nakonec vztah ukončili. V červenci 2004 začala tehdy 16letá Duff chodit se zpěvákem Joelem Maddenem, kterému bylo tehdy 25 let. V listopadu 2006 se Duff a Madden rozešli. Poté začala chodit s hráčem Kanadské národní hokejové ligy Mikem Comriem. Duff a Comrie oznámili své zasnoubení v únoru 2010 a vzali se 14. srpna 2010 v Santa Barbaře v Kalifornii. Duff oznámila těhotenství v roce 2011 a jejich syna porodila 20. března 2012. 10. ledna 2014 Duff a Comrie oznámili, že se přátelsky rozešli a budou i nadále společně vychovávat svého. V únoru 2015 Duff požádala o rozvod.

Foto: Instagram Hilary Duff


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Father Sophie 2022 2

Filtr seriálů