Ian McNeice

Ian McNeice

Celé jméno: Ian McNeice
Místo narození: Basingstoke, Hampshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Ace Ventura 2: Volání divočiny, Dune, Rome, Doc Martin

Datum narození: 2.10.1950 (73 let)

Ian McNeice je britský herec, který se narodil roku 1950. Herectví se věnoval už na Taunton School v Somersetu, odkud zamířil na proslulou London Academy of Music and Dramatic Art. Následně se začala věnovat hraní v Royal Shakespeare Company. U divadelních her zůstal dodnes, nicméně se často objevuje i ve filmech a seriálech.

Tento herec se objevil ve skutečně velkém množství rolí, nicméně vždy si zahrál vedlejší. I přesto, že je neznámý, ho téměř každý pozná na první pohled, a to díky jeho zevnějšku. Navíc se objevuje z drtivé většiny ve filmech a seriálech britské produkce, které zná málokdo z našich končin.

Televizní a filmové kariéře se začala věnovat roku 1977. Znám je například z filmů Charing Cross Road č. 84, Útěk z Absolomu, Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory), Hornblower – Důstojnické zkoušky, Konference ve Wannsee, Hlas smrti a Černá Dahlia. Jeho zřejmě nejznámější filmovou rolí je postava Fultona Greenwalla, kterého si roku 1995 zahrál ve filmu Ace Ventura 2: Volání divočiny.

Během celé své kariéry vystupoval i v různých seriálech. První pořádné seriálové role se dočkal roku 1993 v seriálu Stay Lucky, kde si zahrál Franklyna Bysoutha. Velkou roli měl i v seriálové minisérii Dune z roku 2000, kde se objevil jako baron Vladimir Harkonnen.

V letech 2005–2007 se podílel na historickém seriálu Rome, kde ztvárnil nepojmenovaného hlasatele, který se objevil téměř v každé epizodě. Jeho největší a nejznámější rolí je však postava Berta Largeho, kterého hraje už od roku 2004 v seriálu Doc Martin. Za zmínku stojí i jeho účast v seriálu Doctor Who, kde si zahrál Winstona Churchilla.

Jednu dobu žil se svou manželkou Kate Nicholls, která je příležitostná herečka. Dnes už nejsou svoji, nicméně jejich sňatek přivedl na svět tři děti, a to Traverse McNeiceho, Anguse McNeiceho a Maisie McNeice.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome hlasatel 2005 2007 2

Filtr seriálů