J. B. Smoove

J. B. Smoove

Celé jméno: Jerry Angelo Brooks
Místo narození: Plymouth, North Carolina, USA
Známé projekty: Spider-Man: Far from Home, Date Night, Hall Pass

Datum narození: 16.12.1965 (58 let)

Smoove se narodil v Plymouthu v Severní Karolíně rodičům Elizabeth a Floydu Brooksovým. Od svých tří let vyrůstal v Mount Vernonu ve státě New York. Značnou část času trávil se svou matkou a rozvětvenou rodinou z matčiny strany v oblasti Plymouthu, která ho podle jeho slov do značné míry inspirovala v jeho snaze o komediální vystupování. V Mount Vernonu vyrůstal na sídlišti Levister Towers se svými dvěma mladšími bratry. Smooveův otec zemřel na cukrovku, když bylo Smooveovi 15 let.

V roce 1983 Smoove odmaturoval na střední škole v Mount Vernonu a navštěvoval Norfolkskou státní univerzitu ve Virginii, kde studoval inženýrství a grafický design. Pracoval jako formulátor parfémů a podomně prodával hasicí přístroje.

Po zahájení kariéry v roce 1995 v pořadu Def Comedy Jam působil jako scenárista a účinkující v pořadu Saturday Night Live. Nejznámější je díky svým rolím v seriálu Curb your Enthusiasm a sitcomu The Millers. Fiktivní verzi sebe sama ztvárnil také v improvizačně-komediální parodii televizní reality show Real Husbands of Hollywood.

V roce 2007 se oženil se zpěvačkou Shahidah Omar, žijí spolu v Los Angeles a z předchozího vztahu má dospělou dceru. Když začal vystupovat jako stand-up komik, zkrátil si své jméno Jerry Brooks na J. B. a jako příjmení si přidal Smoove. Je fanouškem týmů New York Knicks, New York Yankees a New York Jets.

Foto: Instagram


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blockbuster Percy Scott 2022 1

Filtr seriálů