Jack Davenport

Jack Davenport

Celé jméno: Jack Davenport
Místo narození: Suffolk, England, UK
Známé projekty: Smash, FlashForward

Datum narození: 1.3.1973 (51 let)

Jack je synem herce Nigela Davenporta a Marie Aitken. I když se narodil v Británii, celých sedm let vyrůstal a žil na Ibize, dokud se rodiče nerozvedli, a tak ho poslali do internátní školy Dragon School v Oxfordu, protože nechtěly, aby byl v rozvodu zapletený. Později chodil na Cheltenham College a British American Drama Academy.

Je ženatý s herečkou Michelle Gomez se kterou má syna Harryho.

Jack neplánoval stát se hercem, ale jeho kariéra začala, když si po studiích na Cheltenham College vzal rok pauzu. Režisér divadla Clwyd Theatr Cymru (velšské národní divadlo) byl ohromen jeho výkonem v letním představením, a tak ho požádal, aby pro něj pracoval. V 18 hrál ve Walesu v Hamletovi a spřátelil se s Rhysem Ifansem (Notting Hill).

Několik následujících let pak chodil na University of East Anglia (UEA), kde se zaměřil na Filmová studia a Anglickou literaturu. Zkusil zde opět i herectví, ale v té době to ještě nebral vážně. Popravdě chvíli i uvažoval, že by se stal součástí posádky a postavil se tak za kameru a ne před ní.

Jeho matka mu po absolvování UEA poradila napsat žádost o práci Johnu Cleeseovi na jeho nadcházejícím filmu, Fierce Creatures (Divoká stvoření), takže by Jack mohl získat pořádné zkušenosti při práci za kamerou. Cleese ale místo toho poslal jeho žádost na castingové oddělení, kde ho obsadili do role studenta ošetřovatele v zoo. I když to byla jen malá role s pouze pár řádkami textu, poskytla mu příležitost pracovat před kamerou. Po dokončení filmu si Davenport našel agenta, který mu zajistil konkurz na roli Milese Stewarta v BBC drama seriálu This Life.

Od té doby si zahrál vedlejší role i v mnohých úspěšných filmech a seriálech jako The Talented Mr. Ripley (Talentovaný pan Ripley), Coupling (Párování), Wedding Date (Dokonalá partie) a Ultraviolet či komandéra Norringtona v pirátské trilogii Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly), Pirates of the Caribbean: Dead Mans Chest (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže) a Pirates of the Caribbean: At Worlds End (Piráti z Karibiku: Na konci světa).

V roce 2007 byl obsazen do seriálu Swingtown, CBS drama o dopadu sexuálního a sociálního osvobození v letech 1970 na americkémou předměstskou domácnost, ale seriál byl po jedné sérii zrušen. Ani v dalším projektu neměl velké štěstí, když byl obsazen do role Lloyda Simcoe, fyzika, údajně odpovědního za světový výpadek, který způsobil, že všichni zahlédli svou budoucnost. ABC seriál FlashForward, podle předlohy Roberta J. Sawyera, tak neřešil jeho příčiny déle než jeden rok.

V únoru byl Davenport obsazen do muzikálového drama od NBC Smash, kde hraje sukničkářského režiséra.

Zajímavosti

Jeho strýček, Jonathan Aitken, je spisovatel a bývalý člen parlamentu a pradědeček z matčiny strany William Aitken byl politik.
Propůjčil svůj hlas v reklamě na MasterCard.
Byl zvažován do role Arthura Denta ve filmu The Hitchhikers Guide to the Galaxy (Stopařův průvodce po galaxii) (kterou nakonec získal Martin Freeman), ale roli nedostal, protože si producenti mysleli, že je na roli příliš pohledný.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Why Women Kill Karl Grove 2019 2019 1
Smash Derek Wills
FlashForward Lloyd Simcoe

Filtr seriálů