James Callis

James Callis

Celé jméno: James Nicholas Callis
Místo narození: Hampstead, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Deník Bridget Jonesové, Battlestar GalacticaEu­reka

Datum narození: 4.6.1971 (53 let)

James Callis je známý britský herec, který se narodil roku 1971 v Londýně. V rodném městě také vyrůstal a studoval tu na St. Martin's Prep School a Harrow School. Jeho otec je původem z Ruska, zatímco jeho matka je původem z Polska. Společně vlastnili hotel, který však už nyní nevedou. Má dvě sestry, které se jmenují Sarah a Sophie.

Když si na konci osmdesátých let vybíral vysokou školu, na které bude studovat, tak si vybral University of York, kde se mu roku 1993 podařilo získat bakalářský titul v oboru anglické literatury. Kromě toho během studia projevil velký zájem o herectví, a proto začal následně chodit na prestižní London Academy of Music and Dramatic Art.

Už během studia byl pravidelně nominován do různých kategorií, ve kterých se prezentoval jako velmi nadějný mladý herec. Kromě toho byl blázen do psaní, a proto si během své následující kariéry sem tam napsal nějaký scénář či se ujmul režie nějakého menšího filmu.

Kariéru zahájil roku 1996 menšími seriálovými rolemi, zmiňme například jeho působení v seriálech Soldier Soldier, Ruth Rendell Mysteries či Sex, Chips & Rock n' Roll. Roku 2001 byl obsazen do filmu Deník Bridget Jonesové, kde si zahrál Toma, kamaráda ústřední postavy. Tuto postavu si následně zopakoval i v pokračováních Bridget Jonesová – S rozumem v koncích a Dítě Bridget Jonesové.

Touto filmovou rolí na sebe dokázal upozornit dostatečně, a proto se mu v následujících letech podařilo získat několik skutečně velkých rolí. Mezi nimi se jednoznačně tyčí role Dr. Gaia Baltara, kterého si v letech 2004–2009 zahrál v seriálu Battlestar Galactica.

V době, kdy se věnoval seriálu Battlestar Galactica, se objevil ještě ve filmu Noc s králem. Roku 2010 se objevil jako Gabriel McDow v seriálu FlashForward a jako Merlin v propadáku Merlin a kniha kouzel. Velkou roli měl i v seriálu Eureka, kde se v letech 2010–2012 objevil jako Trevor Grant.

V následujících letech měl větší role například ve filmech V zemi Jane Austenové a The Hollow. Kromě toho jsme ho mohli vidět v podstatných rolích seriálů Matador, Gallipoli, A.D., The Musketeers a 12 Monkeys. V letech 2017–2020 jsme ho mohli slyšet v seriálu Castlevania jako Alucarda. Roku 2019 se objevil jako Simon Hardwick v seriálu Blood and Treasure.

Roku 1998 si vzal za ženu Nehu Callis, která je původem z Indie. Má s ní syny Joshuu Amaana, Sachu Ishana a dceru Aniku Jahan. Rád navštěvuje různé rádiové pořady a věnuje se hraní na kytaru a klavír.

Foto CC BY 2.0 tinyfroglet, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Simon Hardwick 2019 2022 2
Eureka Trevor Grant 2010 2012 2

Filtr seriálů