James Martinez

James Martinez

Celé jméno: James Martinez
Místo narození: Jackson Heights, Queens, New York, USA
Známé projekty: Gravity, House of Cards, Love, Victor

James Martinez se původně nezajímal o kariéru herce, místo toho chtěl být komikem. Právě proto už od svých šestnácti let vystupoval v různých newyorských klubech, ke se snažil prosadit. Časem však projevil zájem o herectví, přičemž nakonec zakotvil v této branži.

Prvních rolí se dočkal už na střední škole, po které zamířil na Juilliard School, kde se zaměřil na herectví. Po studiu začal vystupovat v divadelních hrách i televizních seriálech, přičemž lze prohlásit, že se oběma těmto působištím dodnes věnuje nastejno.

V televizi se dočkal první větší role až roku 2010, kdy byl obsazen do seriálu Gravity jako Jorge Sanchez. Po několika epizodních rolí se dále dokázal prosadit v seriálu Low Winter Sun, kde si roku 2013 zahrál detektiva Johna Hernandeze.

Po další várce epizodních rolí se výrazněji objevil v seriálu Aquarius jako Ruben Salazar. Následně si roku 2017 zahrál v seriálu House of Cards, kde jsme ho mohli vidět jako Alexe Romera. Následovaly vedlejší role v seriálech Major Crimes, Tell Me a Story, One Day at a Time a The Deuce. Roku 2020 si zahrál jednu z hlavních rolí seriálu Love, Victor, kde ztvárnil Armanda Salazara.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Victor Armando Salazar 2020 2022 3
The Deuce Juan 2019 2019 1

Filtr seriálů