Jamie Dornan

Jamie Dornan

Celé jméno: James Dornan
Místo narození: Holywood, Severní Irsko, Spojené království
Známé projekty: Once Upon a Time, The Fall, Fifty Shades of Grey

Datum narození: 1.5.1982 (35 let)

Jamie se narodil v Holywoodu v Serverním Irsku. Navštěvoval Methodist College v Belfastu, kde hrál rugby a byl členem dramatického oddělení. Poté navštěvoval Teesside University, ale školu opustil a odstěhoval se do Londýna, kde začal pracovat na své herecké kariéře.

Nejprve pracoval jako model pro značky jako jsou Aquascutum, Hugo Boss či Armani. Svou první hereckou roli dostal ve filmu Marie Antoinette.


V roce 2011 byl obsazen do seriálu Once Upon a Time, kde si v první série zachrál šerifa Grahama. Poté dostal roli sériového vraha Paula Spectora seriálu The Fall.

V říjnu 2013 byl Jaime obsazen do role Christiana Greye ve filmu Fifty Shades of Grey, kterou si zopakuje v únoru 2017 druhém pokračování s názvem Fifty Shades Darker.

V letech 2003–2005 chodil s herečkou Keirou Knightley. V roce 2013 si vzal anglickou herečkou a zpěvačku Ameliu Warner. Na konci listopadu 2013 se jim narodila holčička.

Foto CC BY 2.0 katmtan, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.