Jamie Foxx

Jamie Foxx

Celé jméno: Jamie Foxx
Místo narození: Terrell, Texas, USA
Známé projekty: Nespoutaný Django, Amazing Spider-Man 2, Baby Driver

Datum narození: 13.12.1967 (56 let)

Jamie Foxx se původně jmenoval Eric Morlon Bishop. Jeho matka porodila Jamieho v náctiletém věku a nedokázala se o něj postarat, a tak se o to postarala její matka, Jamieho babička, která si tak vyřídila všechny potřebné papíry. Nastala tak kuriózní situace, kdy Jamieho matka je zároveň jeho sestrou a jeho babička matkou.

Jamie Foxx již od začátku projevoval zájem o herectví, divadlo a stand-up komiky. Role se mu začali nabízet kolem roku 1990, kde se nejprve plácal v malých, televizních filmech. Velké bum začal o celou dekádu později. Svůj největší úspěch zaznamenal ve filmu Nespoutaný Django od Quentina Tarantina, následně se jeho herecká kariéra ubrala výborným směrem.

Foxx následně zazářil v akční komedii Baby Driver, ve snímku Amazing Spider-Man 2 si zahrál hlavního záporáka Electra, tuto roli (ovšem jinou reinkarnaci) si zopakoval ve filmu Spider-Man: No Way Home. Mihl se i ve filmu především pro černošské publikum Obhájce nevinných a v neposlední řadě nesmíme zapomínat i na snímek Duše.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Electro 2021 2021 1

Filtr seriálů