Jamie McShane

Jamie McShane

Celé jméno: Jamie Nelson Simon
Místo narození: Saddle River, New Jersey, USA
Známé projekty: Bloodline, Scorpion, Murder in the First

Jamie McShane se narodil v severním New Jersey, kde vyrůstal společně se čtyřmi sourozenci. Rád sportoval a věnoval se hlavně hokeji. Bavilo ho také koukat na televizi a filmy a oblíbil si herce jako Gene Hackman, Steve McQueen, Alan Alda, Clint Eastwood a Spencer Tracy.

V pěti letech se začal zajímat o herectví, když zhlédl animovaný film Robin Hood. Když byl Jamie malý, tak snil o tom, že si jednoho dne zahraje hokej na olympiádě, stane se z něj profesionál a někdo k němu přistoupí s tím, že potřebuje, aby si zahrál nějakou roli ve filmu. Realita jeho sny však potopila, protože si několikrát na škole zranil hlavu, což mu znemožnilo kariéru hokejisty. Jamie se však nechtěl vzdát a začal hrát tenis a poté se stal také jeho instruktorem.

Herec vystudoval univerzitu v Richmondu a měl tři práce, aby si našetřil dost peněz na cestu kolem světa. Procestoval Evropu, Asii, Austrálii a Nový Zéland. Asi po deseti letech se vrátil do New Yorku a začal hrát v divadlech a reklamách, což nakonec vedlo k tomu, že se objevil v několika nezávislých filmech a telenovelách.

Získal také černý pásek v taekwondu, napsal knihu poezie a dětských pohádek a pracoval na plný úvazek v rodinném podniku prodávající a opravující mikroskopy zatímco se snažil prosadit jako herec. Po čase rozhodl sbalit a odjet do L.A., aby zde získal více televizních i filmových rolí.

Mezi jeho rané seriálové výstupy patří role v seriálech NYPD Blue, CSI, Pilots of Philly a Deadwood. Za výkon v krátkometrážním filmu Fine, získal na mezinárodním festivalu Palm Springs v roce 2002 cenu za nejlepšího herce.

Od roku 2001 se objevoval v nejrůznějších televizních seriálech a zahrál si v mnoha filmech včetně Zmizelá, Argo, Slídil, Avengers, Thor, Rukojmí, Gang v útoku a Hrdost a sláva. K dalším seriálům, ve kterých jsme ho mohli vidět, patří Murder in the First, Scorpion, The Fosters, Sons of Anarchy, Southland a Bloodline.

Jamie má dva syny, Lukea a Liama, s manželkou Heather.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wednesday Šerif Donovan Galpin 2022 1
Scorpion Patrick Quinn 2014 2017 3
The Fosters Donald Jacob 2013 2018 4

Filtr seriálů