Jane Levy

Jane Levy

Celé jméno: Jane Colburn Levy
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Castle Rock, Smrt ve tmě, Lesní duch, Twin Peaks

Datum narození: 29.12.1989 (34 let)

Jane Colburn Levy se narodila v Los Angeles, kde na ni zapůsobilo místo a její slavní rodiče. Umělecké sklony má tedy v krvi, ale vyhnula se muzice a umění. Namísto toho se dala na tančení a herectví. Na střední škole v Marin County vedla fotbalový tým a navštěvovala komunitní divadelní kroužek, kde účinkovala ve známých hrách, jako je Annie nebo Čaroděj ze země Oz.

Po střední škole Jane trávila jeden semestr na Baltimorské univerzitě, ale aby se naplno mohla věnovat své vášni, tak se přestěhovala do New Yorku kvůli herecké konzervatoři Stelly Adler. Při návratu do Hollywoodu se jí štěstěna přilepila na paty a získala pětidílnou roli v seriálu Shameless od stanice Showtime.

Jane je často přirovnávána ke své kolegyni Emmě Stone, a to kvůli svým zrzavým vlasům. Navíc obě bezpochyby sdílí komediální talent, Jane se dokonce umístila v žebříčku jedenácti nejzábavnějších žen sestaveným magazínem AOL.

U komedie sice zůstala, ale zabrouzdala do poněkud drsnějších vod, do hororových filmů. Střihla si roli ve filmech Smrt ve tmě, Lesní duch, Evil Dead, Monster Trucks a Office Uprising, který se ani nedostal na česká filmová plátna. U hororů zůstala také v seriálovém světě, kde si zahrála v pokračování Twin Peaks, kde ztvárnila Elizabeth po dobu pěti epizod.

V současné době se herečka věnuje seriálu Castle Rock, který vypráví o knižním světě Stephena Kinga. Městečko Castle Rock si pro Jackie připraví drastickou událost, u které si vždycky přála být coby svědek. Už od mala vyhledávala potíže a extrémy. Její postava je navíc příbuzná s psychopatem Jackem Torrancem z díla Osvícení. Z jeho zešílení je tak odvázaná, že si přezdívá Jackie, po svém strýčkovi. Jenže tato nová událost, na kterou dlouho čeká, bude mít pro ni trvalé následky.

Embed from Getty Images

Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Castle Rock Diane "Jackie" Torrance 2018 1

Filtr seriálů