Jane Seymour

Jane Seymour

Celé jméno: Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg
Místo narození: Hayes and Harlington, Middlesex, England, UK
Známé projekty: Dr. Quinn, Somewhere in Time, Live and Let Die

Datum narození: 15.2.1951 (73 let)

Joyce Penelope Wilhelmina Frankenbergová se narodila 15. února 1951 v Uxbridge v Middlesexu v Anglii zdravotní sestře Mieke van Trichtové a významnému gynekologovi a porodníkovi Benjaminu Johnu Frankenbergovi. Její otec byl Žid, narodil se v Anglii v rodině z polské vesnice Nowe Trzepowo. Její matka byla holandská protestantka, která byla za druhé světové války válečným zajatcem a žila v Nizozemské východní Indii (dnešní Indonésie). Seymourová uvedla, že se naučila holandsky od své matky a jejích spolužáků, kteří přežili japonský internační tábor a kteří v dětství často trávili společné prázdniny v Nizozemsku. Podporována svými rodiči se naučila mluvit plynně francouzsky.

Seymourová získala vzdělání na Tring Park School for the Performing Arts v Hertfordshire. Jméno Jane Seymourová si zvolila podle anglické královny, protože se jí zdálo prodejnější. Jedním z pozoruhodných rysů Seymourové je heterochromie, díky níž má pravé oko hnědé a levé zelené.

Poté, co debutovala na filmovém plátně jako komparzista v hudební komedii z roku 1969 Oh! What a Lovely War, Seymourová přešla k hlavním rolím ve filmu a televizi, včetně hlavní role v televizním seriálu The Onedin Line (1972–1973) a role Bond girl Solitaire ve filmu Live and Let Die (1973).

Byla čtyřikrát vdaná a rozvedená. Její první manželství, s Michaelem Attenboroughem, synem filmového herce a režiséra Richarda Attenborougha, trvalo v letech 1971–1973, poté byla v letech 1977–1978 krátce provdána za Attenboroughova přítele Geoffreyho Planera. V roce 1981 se provdala za Davida Flynna. Z manželství vzešly dvě děti: Katherine a Sean. Flynn ji angažoval na trhu s bydlením, což ji přivedlo zcela na mizinu. Rozvedli se v roce 1992. Následujícího roku se provdala za herce Jamese Keache. Narodila se jim spolu dvojčata John Stacy a Kristopher Steven, která se narodila 30. listopadu 1995 a byla pojmenována po rodinných přátelích Johnnym Cashovi a Christopheru Reevovi a Jamesově bratrovi, herci Stacy Keachovi. Dne 12. dubna 2013 bylo oznámeno, že se Seymourová s Keachem rozvádí.

V únoru 2018 potřetí pózovala pro Playboy a stala se ve svých 67 letech nejstarší ženou, která se pro časopis nechala vyfotografovat. V rozhovoru pro Playboy prozradila, že krátce skončila s herectvím poté, co ji na začátku 70. let sexuálně obtěžoval nejmenovaný filmový producent.

Foto: Instagram Jane Seymour


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Solitaire 1973 1973 1

Filtr seriálů