Jason Jones

Jason Jones

Celé jméno: Jason Pierre Jones
Místo narození: Hamilton, Ontario, Kanada
Známé projekty: The Daily Show with Jon Stewart, The Detour

Datum narození: 3.6.1967 (57 let)

Jason Jones je kanadský a americký herec a komik, který se narodil roku 1967 v Hamiltonu, kde také vyrůstal. Vzdělával se na Hill Park Secondary School, odkud zamířil na Ryerson Theatre School v Torontu. Kariéru odstartoval roku 1995.

Známý je především díky svým komediálním vystoupením, ale pravidelně vystupuje i v seriálech a filmech, ve kterých většinou sbírá menší role. Poprvé se trochu výrazněji prosadil v seriálu The Itch, kde se roku 2000 objevil jako Barry Goodman.

Dále si zahrál v seriálech Queer as Folk, As the World Turns, How I Met Your Mother a Bounty Hunters. Znám je především díky svému působení v pořadu The Daily Show with Jon Stewart, ve kterém vystupoval v letech 2008–2015. Kromě toho měl i větší role ve filmech Loupež na úrovni a Ladíme 1 a 2.

V průběhu druhé dekády 21. století se prosadil především díky roli Natea Parkera, kterého si v letech 2016–2019 zahrál v seriálu The Detour. Dále jsme ho mohli slyšet v animovaném seriálu Creative Galaxy či vidět v seriálu The Flight Attendant.

Od roku 2001 je jeho manželkou herečka Samantha Bee, se kterou má tři děti – dcery Piper a Ripley a syna Fletchera. Roku 2014 se mu podařilo získat americké občanství.

Foto CC BY-SA 3.0 skew-t, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Tony Grafanello 2008 2009 1

Filtr seriálů